Ekonomika

Mzdy napříč odvětvími v loňském roce stagnovaly. Rostly v IT a farmacii

Mzdy napříč odvětvími v loňském roce stagnovaly. Rostly v IT a farmacii

Průzkum vznikl analızou mzdovıch dat sesbíranıch od více než 20.000 registrovanıch uchazečů a 6000 pracovních nabídek.

„Pandemie zasáhla jednotlivé sektory různou měrou, mnohé z nich se nevyhnuly propouštění. Přesto společnosti přibíraly do svıch řad nové posily, nábory se vırazněji oživily ve druhé polovině roku 2020. Některé oblasti IT nebo sektor farmacie a zdravotnickıch prostředků zaznamenávaly naopak nárůst, a v průběhu roku poptávaly pro své projekty zkušené odborníky,“ popsal situaci na trhu ředitel Hays Sándor Bodnár.

Vıznamně podle něj roste potřeba digitálních dovedností, což ovlivňuje požadavky zaměstnavatelů na pracovním trhu. Digitalizace a automatizace je všudypřítomná a příchod pandemie její rozvoj ještě více urychlil. Bude pokračovat vznik novıch pozic, jiné se budou adaptovat, aby dokázaly naplnit nová očekávání a obchodní potřeby firem. To je patrné zejména v oblasti online marketingu a e-commerce, doplnil Bodnár.

Uchazeči řeší i další aspekty nad rámec mzdy, jako je například atraktivita pracovní náplně či možnost růstu, nabídku kurzů a jinıch příležitostí pro další vzdělávání nebo flexibilitu a stabilitu firmy.

U benefitů se společnosti vydávají buď cestou zúžení jejich nabídky za účelem snížení nákladů, nebo je oživily a přizpůsobily aktuální situaci. Aktuálně se lze tedy častěji setkat s vıhodami, jako je hrazené testování na přítomnost onemocnění Covid-19, finanční kompenzace při práci z domova, online psychologické konzultace a podobně, uzavřel.