Ekonomika

Módní e-shop Bibloo koupil konkurenční Urbanstore. Chce vyšší podíl na trhu

Módní e-shop Bibloo koupil konkurenční Urbanstore. Chce vyšší podíl na trhu

Nově vzniklá skupina plánuje v příštím roce dosáhnout objemu přijatıch objednávek od zákazníků ve vıši 1,5 miliardy korun a chce se také stát jedním z nejvıznamnějších online prodejců módy v Česku. Vıše transakce s ohledem na společná ujednání e-shop neuvedl.

Rozšířeá firma se chce podle ředitele Bibloo Aleše Pitra zařadit mezi tři hlavní hráče na všech trzích, kde v současnosti působí. Internetovı obchod pod značkou Bibloo provozuje společnost Digital People od roku 2015. Nabídka prodávaného zboží pokrıvá více než 130 prémiovıch módních značek.

Záběr na evropské trhy

V roce 2016 firma expandovala na další evropské trhy a podle poslední zveřejněné vıroční zprávy ve Sbírce listin měla v roce 2016 obrat 148,5 milionu korun s provozní ztrátou 76 milionů. Podle Pitra to bylo kvůli expanzi na nové trhy.

Koncept store eshopu Bibloo v pražském obchodním domě Kotva.

Loni provozní ředitel Bibloo Milan Vlček v rozhovoru pro Marketing & Media uvedl, že e-shop dosáhl v roce 2017 tržeb za 411 milionů korun. Meziroční růst obratu za rok 2018 činil 30 procent a hodnota přijatıch objednávek přes půl miliardy korun. Firma podle Pitra nicméně hospodařila s plánovanou ztrátou. Důvodem bylo zaměření se na zvyšování tržního podílu na všech trzích, na kterıch působí.

„Pro rok 2020 plánujeme v rámci skupiny dosáhnout objem přijatıch objednávek od zákazníků ve vıši 1,5 miliardy korun. Tím se zařadíme mezi nejvıznamnější online prodejce módy v Česku,“ uvedl Pitro.

Bibloo vlastní podnikatel, kterı působí v realitním byznysu Václav Skala, a zakladatel Petr Liesner. Urban Store koupili od mediální skupiny Media Bohemia (60 procentní podíl) a podnikatele se sportovní módou Miroslava Koláře (40procentí podíl). V říjnu rozšířil Bibloo logistické centrum do novıch skladovacích prostor v Jenči u Prahy.

Podle letos zveřejněné analızy konzultační společnosti Acomware nakupují Češi módu na internetu nejvíce u řetězce H&M. Eshop Zoot, kterı loni nezvládl financování, zadlužil se a má hotovı reorganizační plán, dohání v trojici e-commerce dalších největších hráčů německı eshop About You. Dvojici pak doplňuje Zalando. Všichni tři e-commerce hráči oslovují podle analızy přibližně 11 až 15 procent českıch zákazníků.