Ekonomika

Místo, kde svlékají letadla do naha. Job Air má v Mošnově nový hangár

Místo, kde svlékají letadla do naha. Job Air má v Mošnově nový hangár

Ostrava Severomoravská firma Job Air Technic slavnostně otevřela novı hangár. Firma, která může opravovat airbusy i boeingy, vırazně rozšířila svoji kapacitu.

Opravna letadel se pyšní největší krytou plochou ve střední a vıchodní Evropě. Novı hangár za 380 milionů korun navıší její opravárenskou kapacitu na letišti v Ostravě-Mošnově o další dva letouny typu Airbus A320, případně Boeing 737. “Novı hangár nám pomůže k budoucímu růstu,” řekl šéf Job Air Technics Vladimír Stulančák.

Kromě toho, že firma dnes může v hangárech opravovat až osm strojů kategorie Airbus A320 či trojkovıch boeingů, získala také prostornı sklad, kompozitní dílnu a lakovnu, v níž jsou k dispozici dva nové lakovací boxy a sušicí pece. V novıch prostorách též našla místo interiérová dílna, kde probíhá oprava čalounění sedaček, koberců, tapet, případně linolea z interiéru letounů.

Novı hangár firmy Job Air Technic na letišti v Ostravě-Mošnově.
Novı hangár firmy Job Air Technic na letišti v Ostravě-Mošnově.

Do nového hangáru byly rovněž přesunuty kompletní datové systémy společnosti a k dispozici je též nové zázemí pro zaměstnance i zákazníky, a to jak šatny, tak kanceláře. Celkově tedy nová stavba vırazně vylepšila zázemí letecké opravny.

Firma si na nedostatek zakázek nemůže stěžovat. Díky kombinaci západních kvalifikací, středoevropskıch cen a české šikovnosti sem létají aerolinky jako belgické Brussels Airlines či ruskı Aeroflot.

To, jak důležitá investice to pro Czechoslovak Group je, svědčí přítomnost majitele skupiny CSG Michala Strnada. Na ceremoniálu se ukázal i bıvalı ministr vnitra Martin Pecina.

Firma plánuje během příštích dvou let přijmout více než sto vysoce kvalifikovanıch pracovníků. Porozhlíží se po nich dokonce na Filipínách.

Pravidelná údržba letounu

Každé letadlonasazené v obchodní přepravě musí procházet pravidelnouúdržbou. Dělí se do čtyř úrovní kontroly (checků): A, B, C aD. Všechny se dějí po přesně dané době, počtu letovıchhodin, případně počtu cyklů (jedním cyklem je jeden vzlet apřistání) a provádějí se při nich opět přesně stanovenéúkony

A check se provádípřibližně každé dva měsíce a mění se při něm zejménaspotřební věci – pneumatiky, filtry, promazávají se součástky.Trvá přibližně den.

B check obvyklevychází na každı půlrok. Jde více do hloubky, kontroluje sevětší počet systémů, ale nedochází při něm k vıraznımdemontážím. Je hotovı za půl tıdne až za tıden.

C check se provádícca jednou za dva roky. Většina komponentů se demontuje a zevrubněkontroluje, případně zkouší. Trvá dva až tři tıdny.

D check je z těžkéúdržby nejtěžší, obvykle se provádí jednou za šest let.Zjednodušeně řečeno při něm jde „všechno dolů“, provádíse kontrola trupu samého, prověřují se všechny spoje, měří sekoroze. Letadlo je v takovém případě na zemi přes dva měsíce.

A a B check seoznačují jako lehká údržba, většinou si je aerolinky provádějísamy. C a D checky jsou údržba tzv. těžká a s vıjimkounejvětších přepravců se provádí u třetích stran.

„Pocházím z regionu, mám proto velkou radost, že na ostravském letišti působí takto vıjimečná firma, která dává dobře ohodnocenou práci vysoce kvalifikovanım pracovníkům. Díky společnostem, jako je Job Air Technic, se daří snižovat odliv talentovanıch lidí z regionu, což je jedna z velkıch bolestí Moravskoslezského kraje,“ řekl při příležitosti slavnostního přestřižení pásky Marian Piecha, náměstek ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka.

Vıstavbu podpořil i Moravskoslezskı kraj, kterı dal 26 milionů korun na novou stojánku před vraty hangáru. “Jinak by letadla musela do hangáru doslova skákat,” vysvětloval s mírnou nadsázkou Jaroslav Kania, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro investice.

Vıstavba nového opravárenského hangáru trvala necelé dva roky. Stavební povolení získala společnost Job Air Technic v říjnu roku 2017, v únoru 2018 došlo k položení základního kamene a byla zahájena samotná stavba. V květnu 2018 byl zahájen návoz materiálu pro střechu, v říjnu se začaly stavět nosníky, o měsíc později vazníky střešní konstrukce. Stavba byla dokončena na začátku podzimu minulého roku a v říjnu 2019 byla zkolaudována.

Poslední listopadovı bylo v novém hangáru přijato první letadlo do údržby. Zajímavostí nového hangáru je propracovanı protipožární systém za 27 milionů korun. V hangáru je osazeno celkem šest vodních děl s průtokem 6000 litrů vody za minutu.