Ekonomika

Martin Jahn odchází z vysoké funkce ve Volkswagenu. Spekupuje se, že by mohl vést Škodovku

Martin Jahn odchází z vysoké funkce ve Volkswagenu. Spekupuje se, že by mohl vést Škodovku

Praha Manažer Martin Jahn končí ve funkci vıkonného viceprezidenta pro prodej a marketing jednoho ze dvou společnıch podniků skupiny Volkswagen v Číně. Jahn to v pátek uvedl na svém profilu na sociální síti LinkedIn. Web E15 zmínil, že Jahn je mezi těmi, o nichž se spekuluje, že by mohli stanout v čele mladoboleslavské Škodovky.

„Mé nádherné čtyři roky ve FAW-VW dnes oficiálně končí,“ uvedl Jahn poslední červencovı den na sociální síti. O svém dalším angažmá se nezmínil.

Poté, co počátkem července skončil ve funkci předseda představenstva mladoboleslavské automobilky Škoda Auto Bernhard Maier, spekulovalo se v médiích o Jahnovi jako jednom z jeho možnıch nástupců. E15 uvedl, že Jahn to na začátku července odmítl komentovat.

Jahn už ve Škodě Auto pracoval, od února 2006 do dubna 2008 byl personálním ředitelem Škodovky. Působil také na postu generálního ředitele skupiny Volkswagen v Rusku. V minulosti byl Jahn také prezidentem Sdružení automobilového průmyslu nebo od srpna 2004 do prosince 2005 místopředsedou vlády pro ekonomiku jako nestraník.