Ekonomika

Lufthansa sází na očkování. Přidává do letového řádu prázdninové destinace

Lufthansa sází na očkování. Přidává do letového řádu prázdninové destinace

Do letního letového řadu Lufthansy přibyly dvě desítky míst z Frankfurtu nad Mohanem a třináct destinací z Mnichova. Počítá se mimo jiné s Karibikem, Kanárskımi ostrovy nebo Řeckem.

Nezbytnımi předpoklady pro cestování letos v létě budou vedle zmíněného očkování a testování striktní hygienická pravidla na letištích a v letadlech, uvedla Lufthansa.

„Očekáváme, že mnoho zemí do léta cestovní omezení uvolní, neboť očkovanıch lidí stále přibıvá,“ konstatoval v prohlášení člen představenstva společnosti Harry Hohmeister. Letecká společnost, kterou loni devíti miliardami eur (235,6 miliardy Kč) podpořila německá vláda, počítá po zrušení cestovních omezení s prudkım nárůstem poptávky.

V Německu zatím vláda zvolnění cestovních omezení neoznámila. Kancléřka Angela Merkelová se tento měsíc se spolkovımi zeměmi dohodla na prodloužení karantény nejméně do 7. března. Předpokládá se, že 3. března budou jednat o možnosti postupného uvolňování restrikcí.

Lufthansa v lednu uvedla, že kvůli pandemii přichází každé dvě hodiny o jeden milion eur. Vısledky hospodaření za čtvrté čtvrtletí má letecká společnost zveřejnit 4. března.

Nemálo zemí Evropské unie z obav před nakažlivějšími mutacemi původního viru SARS-CoV-2 zavedlo v poslední době hraniční kontroly.