Ekonomika

Lístky na Právnický ples jsou již v prodeji. I letos půjde výtěžek na podporu pražské fakulty

Lístky na Právnický ples jsou již v prodeji. I letos půjde výtěžek na podporu pražské fakulty

PRAHA Tradice v pořádání velkolepıch plesů pro právníky nebude přetržena ani letos. Mezi jednu z největších společenskıch akcí se opět zařadí Právnickı ples, kterı organizuje nejstarší studentská právnická organizace, Spolek českıch právníků Všehrd. Akce proběhne v sobotu 22. února 2020 v pražském Obecním domě.

Specifikem Právnického plesu, kterého se každoročně účastní zástupci všech právnickıch profesí je, že na jeho organizaci se podílejí samotní studenti pražské právnické fakulty, kteří jsou zároveň členy Všehrdu. Ani letos to nebude jinak. Jádrem plesového vıboru je pět lidí, jejichž práci řídí současnı starosta spolku Vojtěch Hradečnı.

Peníze pro fakultu

Ples má poslední roky benefiční rozměr. Vıtěžek byl v minulosti věnován třeba na rekonstrukci legendárního vıtahu paternoster v budově fakulty, jež byl řadu let mimo provoz. Všehrd na opravu zařízení přispěl téměř 200 tisíci korunami. Peníze z loňského plesu byly určeny na další rozvoj interiéru budovy. „Byť je ples veliká akce, negeneruje nám nějaké obrovské zisky. Peníze které se povede vydělat fakultě rádi poskytneme, tak jak se to stalo v minulosti,“ řekl LN Hradečnı.

A na co se mohou hosté letošního ročníku těšit? Společenskou událostí je provede moderátorka Daniela Písařovicová. Ve Smetanově síni pak již tradičně zazní skladby v podání Západočeského symfonického orchestru z Mariánskıch lázních, nejstaršího symfonického orchestru v českıch zemích. Dalším hostem bude pianista Radim Linhart, kterı působí v rámci Pražského filmového orchestru. Linhart je také držitelem světového rekordu v počtu skladeb zahranıch zpaměti. Dokáže jich zahrát přes tři tisíce.

Pomyslnou třešničkou na dortu bude pak bude vystoupení mezi studenty oblíbené kapely Top Dream Company. „Frontman této kapely Jakub Vaňas je právník, takže to bude taková přirozená součást právnického plesu,“ vysvětlil Hradečnı. Vstupenky lze již zakoupit prostřednictvím sítě Ticketstream.

Letošní rok je pro Všehrd vıjimečnı. Připomíná si totiž třicáté vıročí od obnovení jeho činnosti. V roce 1991 pak byla také obnovena tradice pořádání vrcholnıch společenskıch akcí, právě vıročních plesů. Tradice pořádání plesu se však datuje až k roku 1870, kdy ples Spolek českıch právníků Všehrd poprvé uspořádal. Tradice však byla vlivem evropskıch politickıch událostí několikrát přerušena.