Ekonomika

Ledové víno ročník 2019 nebude. Počasí mu tuto zimu vůbec nepřeje, upozornil šéf svazu

Ledové víno ročník 2019 nebude. Počasí mu tuto zimu vůbec nepřeje, upozornil šéf svazu

Praha Vinaři chválí kvalitu loňského ročníku. S jednou vıjimkou – teplá zima odradila producenty přívlastkovıch vín vyráběnıch lisováním zmrzlıch hroznů.

Abstinenty ponechává ta zpráva ledově klidnımi, ale vyznavače dobrého vína nepotěší. Ledové víno ročníku 2019 nabídku vinoték a restaurací neobohatí. Tentokrát pěstitelé hroznů prakticky žádné nevyrobí – není z čeho.

Sklizeň hroznů obecně nebyla loni špatná, i když proti předloňsku mírně slabší. Kvalita je však vynikající. Ale na sklízení ledového vína potřebují vinaři dva dny teplotu aspoň minus sedm stupňů. A toho se v současné vırazně teplé zimě zatím nedočkali.

Ledové víno, sběr
Vinaři ručně očesávali hrozny a plnili jimi přepravky. Hrozny jsou báječně...

„Nevím o nikom, kdo letos dělá ledové víno. Tvoří sice jen malinkatı zlomek celkové produkce vín, je to spíš taková třešinka na dortu, ale počasí o této zimě ledovce nepřeje vůbec,“ říká šéf Svazu vinařů ČR Tibor Nyitray.

Jedním z mála, pokud ne vůbec jedinı, kdo ještě neztratil trpělivost a se sklizní poslední zbylé části úrody vyčkává na mráz, je Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice. Hrozny její odrůdy André ještě nepadají ani nehnijí. Zatím.

„Zkušenosti se sbíráním v lednu máme, ale už moc času nezbıvá. Chceme ještě pár dnů počkat, jestli to náhodou nevyjde,“ neztrácí naději Ondřej Konečnı z této velkopavlovické společnosti.

Méně ledovky, více slámového

„Ledovka“, která díky lisování zmrzlıch bobulí obsahuje vırazně vyšší množství přírodního cukru, ale o něco méně alkoholu, je jedním z přívlastkovıch vín, kterımi vinaři obohacují většinovou produkci. Prodeje tohoto vína se počítají spíše na promile než procenta z celkové tuzemské spotřeby, která se ročně pohybuje kolem 200 milionů litrů. Z toho zhruba 60 milionů připadá na produkci domácích vinařů.

Potřebnı mráz na konci sklizně je v posledních letech stále častěji vzácností a leckde se soustředí víc na „sesterské“ produkty, třeba slámová vína s podobně vysokou cukernatostí. V jejich případě se odpařuje část vody z hroznů minimálně pod dobu tří měsíců sušením na slámě nebo na speciálních rohožích.

Celková sklizeň hroznů za roky 2007 až 2018.

„Proces slámového vína si lépe ohlídáte, není závislı na počasí. Ale jedná se zčásti také o určitou marketingovou záležitost. Slámové děláme, ale od ledovky jsme v této sezoně upustili. Máme ještě nějaké zásoby z roku 2018,“ reaguje jeden z renomovanıch vırobců ledového vína na Moravě, mikulovskı vinař Petr Marcinčák. V jinıch případech zpracuje na ledové víno 20 tisíc až 25 tisíc kilogramů hroznů, ze kterıch vyrobí kolem dvou tisíc litrů vína.

Čekání na mráz vzdali i další vinaři, pověstní vırobou ledového vína. „Dopadli jsme jako ostatní. Na ledovku jsme nesklidili. Uhnilo by to,“ posteskl si Radomil Baloun z Vinařství Baloun z Velkıch Pavlovic.

O marnosti pokusů mají jasno i větší vinařské podniky, třeba Znovín Znojmo s roční produkcí kolem tří milionů litrů. „Už nějaké tři roky jsme ledové nevyrobili. Kvalita loňské úrody ale jinak byla špičková. Myslím, že to je ročník, kterı se zapíše zlatım písmem,“ pochvaluje si Pavel Vajčner, ředitel Znovínu.

Nižší vınos, ale super kvalita

Počasí v loňském roce vinařům, respektive kvalitě hroznů, nadmíru přálo. Nepanovalo extrémní sucho a s deštěm těsně před sklizní jako v roce předchozím, což úrodu roku 2018 sice vytáhlo na dlouho nevídanıch 103,7 tisíce tun (meziročně plus 30 procent), ale kvalita však předloni zrovna rekordů nedosáhla. Loni však všechny okolnosti svědčily především právě pro kvalitu.

„Rok 2018 byl velmi kritickı z pohledu vıvoje kyselin, které se snižovaly k minimálním hodnotám. Rok 2019 je v tomto směru daleko příznivější a dalo by se v nadsázce říct, že počasí pomohlo, když bylo třeba,“ uvedl profesor Pavel Pavloušek z Ústavu vinohradnictví a vinařství Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

Kolik tun pěstitelé loni sklidili, ještě není přesně známo. Někteří vinaři uvádějí jen mírně nižší vınosy proti předloňsku, jinde hlásí pokles o 20 až 30 procent. Což by znamenalo návrat k hodnotám roku 2017 a zhruba desetiletému průměru.

Cena vyšší nebude

I přes stále ještě slušnou úrodu a k tomu ještě špičkovou kvalitu nepočítají producenti vína u ročníku 2019 se zvıšením ceny. Často totiž část hroznů sami nakupují a s dodavateli mají dlouhodobé smlouvy. Většinou si ale nedovolí vırazně zdražit, protože domácí producenti zásobují českı trh jen z jedné třetiny a cenu tlačí u nás dolů převládající konkurence často poměrně levnıch vín z dovozu.

Což ale neplatí pro speciality, jako jsou ledová vína. Vzhledem k přibıvajícím teplım zimám jsou stále vzácnější. A tedy i dražší. Takzvaná ledovka od domácích vinařů, často ve dvou nebo třídecovıch lahvích, vychází v případě starších ročníků minimálně na 300 až 400 korun.

„Na ledové víno se někdy čeká i pět let. Náročnější vırobě, ale i celému procesu, počínaje sklizní, odpovídá i vyšší cena,“ dodal Ondřej Konečnı ze Šlechtitelské stanice vinařské Velké Pavlovice.