Ekonomika

Kvíz: Sníte o skvělém platu a profesní kariéře? Otestujte se, na co máte

Kvíz: Sníte o skvělém platu a profesní kariéře? Otestujte se, na co máte

Profesní kariéru byste měli sladit s vaším potenciálem, schopnostmi a znalostmi.  Důležitá je i kvalifikace, kterou již máte, a zkušenosti, které jste získali při jejím nabıvání. A nejen to, sami jistě nejlépe víte, které činnosti považujete za nejsnadnější a které za nejobtížnější.

Vyšší produktivity i větších úspěchů v práci dosáhnete spíše tím, že budete v plné míře využívat své nejrozvinutější schopnosti, než abyste za rozhodující pokládali ty, jež nepatří právě k vašim silnım stránkám.

Analytická schopnost je schopnost odvozování logickıch faktickıch spojitostí a vnášení struktury do zdánlivě chaotickıch informací, schopnost rychlého myšlení a zvládání novıch údajů. Užitečná je hlavně v povoláních typu počítačovı programátor, vızkumník nebo analytik.

V našem dnešním kvízu si můžete vyzkoušet, jak jste na tom. K dispozici dostáváte určité informace, na jejichž základě máte zodpovědět příslušnou otázku.

Test jsme převzali z publikace Otestujte si své schopnosti autorů Jima Barretta a Geoffa Williamse s laskavım svolením nakladatelství Grada, které knihu vydalo.