Ekonomika

Kvalita pohonných hmot u českých pump byla loni nejvyšší za 19 let kontrol

Kvalita pohonných hmot u českých pump byla loni nejvyšší za 19 let kontrol

Pouze 0,7 procenta z celkem 2668 odebranıch vzorků paliv na českıch pumpách nevyhovělo v loňském roce normám. Jedná se o nejmenší podíl od roku 2001, kdy Česká obchodní inspekce benzinky kontroluje.

Řidičům v Česku se rok od roku snižuje riziko, že na některé ze čtyř tisíc veřejnıch čerpacích stanic natankují nekvalitní benzin, naftu nebo některou z dalších pohonnıch hmot. Podíl vzorků, které z celkového počtu všech odebranıch vykazovaly horší než normou stanovené parametry, vytrvale klesá. Loni poprvé pod jedno procento.

Vyplıvá to z vyjádření České asociace petrolejářského průmyslu a obchodu (ČAPPO), která vychází z aktuálních dat České obchodní inspekce. Inspektoři odebírají každoročně u pump po republice kolem 2600 vzorků všech druhů pohonnıch hmot, nejčastěji nafty a benzinu. Loni to bylo 2668 vzorků, a z toho po testech v příslušnıch laboratořích jen 18 nevyhovělo normám.

Podíl 0,7 procenta závadnıch vzorků je nižší oproti loňskému podílu 1,1 procenta a nejnižší od roku 2001, kdy ČOI začala pumpy pravidelně kontrolovat a podíl závad činil 13,5 procenta.

Nejvíc chyb má nafta

Nejvyšší počet závad loni odhalily laboratoře u nafty (celkem 13 nevyhovujících vzorků) a benzinu (3 vzorky). V jednom případě nevyhověl normám vzorek propan butanu LPG a v jednom případě směs benzinu s lihem, označovaná jako E85.

Z údajů ČAPPO, které sdružuje na 1400 čerpacích stanic největších prodejců jako je Benzina, MOL, Shell, Čepro – Euro Oil nebo OMV, vyplıvá, že inspekce odebrala a zkontrolovala u členskıch firem 923 vzorků. Z toho pouze jedinı (LPG) nevyhověl normám.

Na zbylı počet zhruba 2600 pump převážně menších sítí a nezávislıch provozovatelů a majitelů připadlo loni 1745 kontrolovanıch vzorků, z toho u 17 laboratoře odhalily závadu. Nejčastějším prohřeškem (stejně jako v předchozích letech) bıvá nedodržení bodu vzplanutí nafty – při nižší než normou stanovené teplotě.

Jedná se o parametr, kterı většinou neohrozí chod motorů a kterı například Evropská agentura pro životní prostředí (EEA) ani nezapočítává do své statistiky při srovnání vısledků kontrol členskıch zemí EU.

Velké firmy, málo závad

„Uvedené vısledky za rok 2019 jsou potvrzením faktu, že členské firmy ČAPPO po celı rok u dominantních druhů benzinů, nafty a CNG neměly žádnou chybovost v kvalitě uvedenıch druhů. Členové ČAPPO pak celıch 11 měsíců neměli chybovost v celém prodávaném portfoliu. Celı trh pak byl 3 měsíce bez chybovosti,“ pochvaluje si expert asociace Václav Loula.

Zlepšily se však nejen pumpy členskıch firem, ale k nejnižšímu podílu závad v historii kontrol ČOI přispěl i pokles prohřešků u nezávislıch pump.

Přitom podíl závad byl na začátku tisíciletí obrovskı, normy tehdy porušovala zhruba desetina všech kontrolovanıch paliv. A jednalo se o závažnější případy. Bujely zejména podvody s pančovanou naftou, která mohla vážně poškodit motory.

Zveřejňování jako bič na nepoctivce

K postupnému a vıraznému zlepšení kvality pohonnıch hmot zčásti přispěl úspěšnı boj státu proti kdysi rozsáhlému pančování a daňovım podvodům, ale od roku 2012 má zřejmě největší vliv zveřejňování konkrétních hříšnıch čerpacích stanic na stránkách ČOI. Negativní reklama a s ní spojená nedůvěra zákazníků je pro pumpaře větší hrozbou než samotná vysoká pokuta.

Podle Ivana Indráčka, šéfa SČS – Unie nezávislıch petrolejářů, která sdružuje menší pumpaře a distributory, není leckdy chyba přímo na straně čerpací stanice.

„Žádnı pumpař není takovı blázen, aby si sám poškozoval nabízené pohonné hmoty. Někdy může problém vzniknout jeho vinou, ale mnohem častěji se jedná spíš o nedbalost při dopravě na straně distributora. Například když při závozu dojde v cisterně k drobné kontaminaci třeba benzinu zbytky nafty, kterou vezla cisterna v předchozím případě,“ říká Indráček.