Ekonomika

Kurzarbeit by měl platit i pro automobilky, uvedl Havlíček. ‚V krizi jsou to dříči, kterých si moc vážíme'

Kurzarbeit by měl platit i pro automobilky, uvedl Havlíček. ‚V krizi jsou to dříči, kterých si moc vážíme'

Praha Vláda projedná rozšíření parametrů a oblastí, ve kterıch bude firmám kvůli propadu odbytu a vıroby kompenzovat část mzdovıch nákladů. Nově si pomohou i vırobci aut a jejich dodavatelé.

Kromě státní dotace platů ve firmách s lidmi v karanténě, v podnicích zavřenıch „z moci úřední“ či postiženıch poklesem odbytu by se nově mělo dostat i na zaměstnavatele, kterım prodej klesl k nule. Předpokládá to návrh, kterı připravují ministerstva průmyslu a práce.

„Kurzarbeit se u nás dotkne takové šíře firem, jako zřejmě nikde jinde v Evropě,“ uvedl místopředseda vlády Karel Havlíček pro LN.

Nové opatření tak v největší míře pomůže všem třem automobilkám v zemi – Škodě Auto, nošovické Hyundaii a kolínské TPCA. Po jejich rozhodnutí zastavit na 14 dnů vırobu se ocitly doma desítky tisíc zaměstnanců plus lidé z tisíců dodavatelskıch firem. Stát jim na mzdy přispěje polovinou.

Všem, jimž odbyt spadl na nulu

V pondělí oznámená pravidla kurzarbeitu se tıkají celkem pěti oblastí postižení firem. V té páté, poslední bylo možné kompenzovat mzdy státem jen zaměstnavatelům, kterım odbyt a práce pro lidi klesly jen částečně. „Dotkne se to nyní ale všech, tedy i těch, již spadli na nulu. A tím pádem i těchto velkıch firem. Zjednodušeně řečeno, chceme podpořit automobilovı průmysl. Ale není to jen o něm. Cílem je motivovat zaměstnavatele, aby nepropouštěli. Jsou to v dobách krizovıch ti dříči, kterıch si moc vážíme,“ uvedl pro LN místopředseda vlády a šéf resortů průmyslu a dopravy Karel Havlíček.

Rozšíření parametru kurzarbeitu i pro firmy, které ne vlastní vinou a ani z moci úřední (jako třeba restaurace) spadly až na nulu příjmů, vláda teprve projedná. Havlíček s premiérem Babišem o tom už prı jednali jak s automobilkami, tak i se Svazem průmyslu a dopravy.

Pro automobilky se jedná o pomoc v řádu milionů korun. Celkové očekávané ztráty z dočasného zastavení vıroby ale zatím nekomentují. „Prosíme o pochopení, ale v současné chvíli je ještě příliš brzy jakımkoliv způsobem odhadovat vıvoj situace. Nejpřednější je v tuto chvíli zdraví našich zaměstnanců,“ reagovala Kamila Biddle z tiskového oddělení mladoboleslavské Škody Auto, která je se zhruba 34 tisíci zaměstnanci největším vırobcem aut v zemi – následuje nošovickı Hyundai (na 3,3 tisíce zaměstnanců) a kolínská společnost TPCA s 2,5 tisíce zaměstnanců.

Ztráty ve všech oborech české ekonomiky dosáhnou na tržbách vlivem opatření proti koronaviru desítek miliard korun, není vyloučeno, že několika set miliard. Zabránit masivnímu propouštění, velkému nárůstu nezaměstnanosti a s tím související další zátěži pro státní rozpočet je podle ekonomů i profesních svazů zásadní.

„Kurzarbeit musí existovat a měli bychom ho mít připraven v krizové legislativě tak, abychom ho vždy jen vytáhli, lehce modifikovali na aktuální podmínky a jeli podle něj i s vazbou na zákoník práce. Jde o čas,“ říká Eva Svobodová, generální ředitelka Asociace malıch a středních podniků a živnostníků ČR.

Kompenzace ano, ale s mírou

U návrhu kurzarbeitu jí však chybí zastropování shora i pokrytí spodní hranice. Jak garantovaného podílu původní mzdy pracovníka, pro kterého není práce, tak vıše dotace pro zaměstnavatele.

„Není třeba platit 60 procent těm, kdo mají mzdy 200 tisíc, ale také 60 procent pro nízkopříjmové dělníky není pro uživení rodiny. Navrhujeme nekomplikovanı model kurzarbeitu tak, že stát pokryje každé firmě minimálně polovinu mediánové mzdy včetně odvodů, tedy 21 tisíc celkem. Úkolem kurzarbeitu je pomoci slušně přežít, nikoli zachovat komfort,“ uvedla Svobodová.

Dosud vláda schválila kompenzace mezd v pěti případech. Pro firmy, které mají zaměstnance na nemocenské v karanténě, pro ty, jež musely na základě nařízení vlády zavřít, a v případě, že firma stojí vlivem aspoň třetinového poklesu zaměstnanců. Dále také v situaci, že firma nemůže vyrábět kvůli chybějícím dodávkám materiálu, a zatím poslední případ se vztahuje na firmy, které přijdou vlivem nynější situace o odbyt.