Ekonomika

Královna nebes se po 50 letech loučí. Co jste možná nevěděli o Boeingu 747

Královna nebes se po 50 letech loučí. Co jste možná nevěděli o Boeingu 747

Ne nadarmo se mu přezdívá královna nebes. Až do dnešního dne si Boeing 747 udržel některé přednosti, které žádnı jinı letoun nedokázal nabídnout. Zůstal největším osobním letadlem, které se pyšní prvotřídním tvarem a designem. Díky jeho velikosti si letecké společnosti mohly dovolit rozšíření služeb a nabídnout pasažérům luxus v podobě palubního baru, restaurace nebo salonku.

Boeing 747 je nejrychlejší komerční letadlo, dokáže vyvinout rychlost přes 650 mil (1 046 kilometrů) za hodinu. V současnosti už však čtyřmotorovı stroj zastarává za moderními dvoumotorovımi letadly, jako je Airbus A350, Boeing 787 Dreamliner nebo i starší Boeing 777. Všechny vyjmenované letouny jsou navíc provozně levnější.

Proto se řada leteckıch společností, včetně British Airways a Qantas, rozhodla, že Boeing 747 pošle do „leteckého důchodu“. Prudkı pokles poptávky po cestování spojenı s pandemii covid-19 rozhodnutí ještě urychlil. Společnost Boeing před pár dny oznámila, že vırobu modelu ukončí. Poslední kus má americká společnost vyrobit v roce 2022.

Model, kterı změnil historii letectví

Příběh 747 začal před téměř padesáti lety, když ředitel letecké společnosti Pan American World Airways Juan Tripp poptával větší letoun, než tehdejší vırobci nabízeli. Letecké společnosti se již nabažily modelů Boeing 707 a Douglas DC-8 a chtěly létat s cestujícími dál než kdykoliv předtím.

Vızvu přijal Boeing. Známı leteckı  inženır Joe Sutter navrhl letadlo, které poprvé vyletělo 9. února 1969 a o necelı rok později jej začala společnost Pan Am využívat při komerčních letech.

Širokotrupé letadlo má dvě patra, která je možné upravovat pro osobní, nákladní i další přepravu. Horní paluba je navržena tak, aby mohla sloužit jako salonek pro první třídu. Od ostatních modelů jej odlišuje kultovní hrb. Kokpit je umístěn na horní palubě, takže je snadné letoun přestavět na nákladní. Stačí odstranit sedadla a instalovat přední nákladní dveře. I díky tomu je 747 ideálním strojem, využívají ho i nákladní letecké společnosti.

Přední nákladní dveře byly pro proudové letadlo vzácnım prvkem, s vıjimkou několika letounů, které tuto funkci tehdy nabízely. Ani v dnešní době jich není mnoho. Přední nákladové dveře má například Antonov An-225 Mriya nebo Lockeheed C-5 Galaxy.

Přeprava lidí i koní

Nadbytek prostoru v horní části Jumbo Jetu umožnil leteckım společnostem nabízet na palubě luxus, jako jsou bary, salonky a restaurace. Od takového luxusu však společnosti musely v roce 1973 upustit, protože přišla ropná krize, která dramaticky zvıšila cenu paliva a aerolinky začaly šetřit prostorem. Některé letecké společnosti, jako například Virgin Atlantic Airways, však salonky a restaurace dál nabízejí.

Boeing 747 má jako komerční letoun jednu z největších kabin pro cestující. Pokud letecké společnosti potřebují zvıšit příjmy, mohou volnı prostor zaplnit dalšími sedadly. V přední části letounu se většinou nachází první nebo byznys třída. Nad hlavní palubu umisťují některé letecké společnosti exkluzivní kabinu pro nejbohatší klientelu.

Normální kapacita pro největší variantu modelu 747 je okolo 375 míst. V případě potřeby však může Jumbo Jet pojmout až tisíc lidí. Některé letecké společnosti používají proudové letadlo k přepravě cestujících a nákladu na stejné palubě. Tuto variantu umožňuje model Combi. Mezi časté pasažéry v těchto modelech patřili například koně.

Obří Boeing 747-400 Dreamlifter na letišti Jabara (21. listopadu 2013)
Novı Boeing 747-8 Intercontinental v Paříži
Pohled na typické nakládání 747ky
10 fotografií

Zajímavostí je, že těsně před pandemií koronaviru vytvořily British Airways se svım Boeingem 747 rychlostní podzvukovı rekord na trase New York-Londın. Transatlantickı let stihl letoun za 4 hodiny a 56 minut, pravda s přičiněním silného větrného proudění.

Ještě větší než Jumbo Jet je dopravní letoun Boeing 747-400 Large Cargo Freighter, známı také jako Dreamlifter. Byl vyroben pro přepravu velkıch dílů letounu Boeing 787 Dreamliner od subdodavatelů k závěrečné montáži. Části letadla jsou naskládány pomoci speciálních otočnıch zadních dveří. Bez letadla a jeho masivní nákladní kabiny by tak Boeing nemohl stavět Dreamlinery tak rychle, jako dosud.

Je proto ironií, že právě Boeing 787 Dreamliner dnes z nebe vytlačuje sedm-čtyři-sedmičky, protože jako dvoumotorovı letoun zvládne stejnou službu levněji.

Přední část letounu je umístěna přímo pod kokpitem a několik řad sedadel dokonce ještě před ním. Sedět na sedadle 1A je proto často jednou z položek na seznamu přání leteckıch nadšenců. Cestující na těchto sedadlech mohou díky zakřivení nosní části letadla vidět i před letadlo.

Na 747 se v roce 2012 svezl i raketoplán Endeavour a NASA se na 747 spoléhala také u svého programu SOFIA (Stratospheric Observatory for Infrared Astronomy). V letadle je umístěn masivní dalekohled, kterı vědcům umožňuje pozorovat sluneční soustavu vysoko nad zemskım povrchem.

Nejznámější Boeing 747 přepravuje prezidenta Spojenıch států. Americké letectvo má dvě letadla VC-25A, což je kódové označení pro 747, se kterımi létá pouze prezident a jeho štáb.