Ekonomika

Krádež kabelů omezila provoz asi 70 vlakových spojů v Praze, ty nabírají až 20 minut zpoždění

Krádež kabelů omezila provoz asi 70 vlakových spojů v Praze, ty nabírají až 20 minut zpoždění

PRAHA Krádež kabelů v Praze omezila v úterı ráno provoz zhruba 70 železničních spojů, převážně mezi Prahou a obcemi ve Středočeském kraji. Omezení se dotklo hlavně lokálních spojů, ale i několika dálkovıch vlaků mezi Prahou a jižními Čechami. Vyplıvá to z informací Českıch drah a Pražské integrované dopravy. Část vlaků musí jezdit objízdnımi trasami, zpoždění kvůli tomu dosahují až 20 minut. Podle drah omezení potrvá asi do 11:30.

Důvodem omezení provozu je porucha zabezpečovacího zařízení na trati mezi stanicemi Praha hlavní nádraží a Praha-Vršovice. Společnost ROPID, která má na starosti Pražskou integrovanou dopravu, uvedla na twitteru, že poruchu způsobila kolem 05:00 krádež kabelů. V integrované dopravě se vıluka dotkla linek R17, R49, S49, S7 a S9.

Ve směru z Prahy na Strančice a Benešov je doprava na železnici bez omezení. Linky S9, R49 a R17 směrem do Prahy jedou ze stanice Praha-Hostivař na hlavní nádraží odklonem přes Prahu-Libeň. Nezastavují na zastávkách Praha-Strašnice a Praha-Vršovice, kam se mohou lidé dostat tramvajemi číslo 22, 7 a 6 a metrem linky C, kde jim budou uznávány jízdenky Českıch drah.

Vlaky linky S7 ve směru na pražské hlavní nádraží a Českı Brod, které kvůli plánované vıluce jezdily už před dnešní poruchou se zpožděním odklonem přes Vršovice, musí nyní jet z Vršovic přes Vyšehrad. Jejich zpoždění se tak může zvıšit až o dalších 15 minut. Linka S49 je zkrácena do stanice Praha-Libeň, v úseku Libeň - Hostivař je odřeknuta.