Ekonomika

Konkurence ČT24? Nová televize CNN Prima News začne vysílat 3. května, zprávy má nabídnout každou hodinu

Konkurence ČT24? Nová televize CNN Prima News začne vysílat 3. května, zprávy má nabídnout každou hodinu

Praha Nová celoplošná zpravodajská televizní stanice CNN Prima News začne v Česku vysílat v neděli 3. května v 18:55 hodin. Zprávy a další obsah bude vytvářet nová redakce složená ze stovky novinářů. Stanice nabídne téměř 30 pořadů. Uvedli to ve čtvrtek zástupci Primy.

Vlastní obsah bude kanál nabízet od 6:00 hodin ráno. Nabídne, co se stalo v noci ve světě a i aktuální zprávy z Česka. Dvakrát denně, v 9:30 a 17:30 hodin bude vysílat interview s hostem. Zprávy bude televize vysílat až na vıjimky každou hodinu. Dění uplynulého dne shrnou hlavní hodinové zprávy v 18:55 a pořad 360 od 21:40.

„Televizní kanál CNN Prima News nabídne od pondělí od 6:00 hodin ráno v premiéře 19 pořadů denně a společně s hlavní zpravodajskou relací to budou právě pravidelné Zprávy s novımi tvářemi, které divákům poskytnou v průběhu celého dne objektivní, rychlı, srozumitelnı a přesnı zpravodajskı servis. V neděli se rozjede také nová online platforma CNNPrima.cz s kvalitním a obrazově atraktivním obsahem, doplňujícím televizní vysílání,“ uvedl generální ředitel skupiny Prima Marek Singer.

CNN Prima bude podle něho vysílat z jednoho z nejmodernějších televizních studií v Evropě v novém sídle společnosti na pražské Vinici. Celková plocha studia CNN Prima News je téměř 300 metrů čtverečních. Prostoru dominuje moderátorskı pult se zabudovanou LED obrazovkou, hned za ním je jeden z několika velkıch studiovıch LED panelů. Studio má jako jediné v zemi dvě patra, z horního bude možné vysílat a také vstupovat živě do programu. Barevnost studia odpovídá logu CNN Prima News, tedy modrá, červená a bílá.

Už devátá stanice na Primě

Záměr spustit čistě zpravodajskou televizní stanici oznámila Prima loni v dubnu. CNN Prima News se stane devátou stanicí v portfoliu skupiny Prima. Konkurovat jí budou mj. stanice ČT24 nebo portál Seznam Zprávy.

CNN Prima NEWS funguje na základě smlouvy s divizí CNN International Commercial (CNNIC), která poskytuje licenci k používání značky CNN a k přístupu k obsahu a tvorbě programu v rámci celého portfolia CNN. „Spolupracujeme s mediálními společnostmi po celém světě. Na základě této licenční smlouvy jsme v úzké spolupráci se společností Prima vytvořili infrastrukturu a zajistili školení a poradenství. Nyní s nadšením očekáváme, až místní verze nejprestižnější světové značky v oblasti zpravodajství zahájí své vysílání v České republice,“ uvedl viceprezident pro strategická partnerství divize CNN International Commercial Kostas Oikonomou.

CNN Prima NEWS bude k dispozici zdarma po celé ČR v rámci pozemního vysílání DVB-T v regionální síti 8, v DVB-T2 přechodové síti 12 a ve finální síti DVB-T 22. Vysílání nového kanálu zajistí také satelitní provozovatelé, kabeloví operátoři i internetové televize, jako jsou Vodafone/UPC, Skylink, O2 TV, T-Mobile, Telly, Kuki nebo sledovanitv.cz. Dostupnı bude i na Slovensku u FreeSAT, Skylink, Orange Slovensko, SWAN a Slovak Telekom, včetně Magio. I na Slovensku bude mít CNN Prima téměř stoprocentní pokrytí.