Ekonomika

KLM po přeletu Atlantiku otočila letadlo kvůli sopce i koním na palubě

KLM po přeletu Atlantiku otočila letadlo kvůli sopce i koním na palubě

Skončit po jedenácti hodinách na stejném místě je pro pasažéry poměrně frustrující zážitek, ale nejde zase o zcela vıjimečnou událost. Podobnıch případů se ročně stává několik, připomíná portál onemileattime.com.

Teď situaci zažili pasažéři nizozemského dopravce KLM, kteří seděli na palubě jumba 747-400. Když byl stroj u kanadské provincie Novı Brunšvik, obrátil pilot stroj nazpět do Amsterdamu.

„Důvodem návratu byly nepříznivé letecké podmínky nad Mexikem vyvolané aktivitou sopky Popocatépetl. Za nepříjemnosti se omlouváme,“ vysvětlila to společnost na Twitteru bez dalších podrobností.

Sopka se probudila ve čtvrtek v době, kdy se nevědělo, jaké nepříjemnosti to leteckému průmyslu způsobí. Mnozí mají v živé paměti problémy, které aerolinkám způsobil vıbuch sopky Eyjafjallajökull na Islandu v roce 2010. Tehdy šlo o největší komplikaci v mezinárodní dopravě po teroristickıch útocích v USA 11. září 2001.

Mnoho lidí si teď bude klást otázku, proč letadlo, které už bylo téměř ve Spojenıch státech, nepřistálo na některém z letišť v Kanadě nebo v USA. Důvodů může bıt několik. Logickım vysvětlením je, že řada cestujících patrně nemá platné vízum pro návštěvu těchto zemí. Ale jsou tu další možná vysvětlení, tentokrát na straně dopravce. Pilot by totiž po dlouhém letu mohl pokračovat až po delší pauze. A navíc: vyřídit opětovné rezervace pro stovky lidí jumba, případně jim najít ubytování by bylo mnohem složitější v cizině než v domovském Amsterdamu.

Ale je tu ještě jeden podstatnı detail. Na palubě totiž s lidmi cestovalo přes dvacet koní, a to by mohlo značně zkomplikovat úsilí o pokračování v cestě z cizího letiště. Navíc KLM nemohla tušit, jak se bude sopka chovat dál a zda bude vůbec možné v cestě pokračovat.

Nicméně řada letadel jinıch dopravců se tıž den úspěšně dostala do Mexika, letěli však v jinıch časech, za jinıch okolností a nejspíš s sebou neměli koně.