Ekonomika

Kellnerova PPF zvýšila svůj zisk o pětadvacet procent na 22 miliard korun

Kellnerova PPF zvýšila svůj zisk o pětadvacet procent na 22 miliard korun

PRAHA Skupině PPF stoupl v roce 2018 čistı zisk o 25 procent na 22,2 miliardy korun (865 milionů eur). O rok dříve firma vydělala 17,7 miliardy Kč (690 milionů eur). Celková aktiva skupiny se loni zvıšila o 18 procent na 1,16 bilionu korun (45 miliard eur). PPF, kterou ovládá nejbohatší Čech Petr Kellner, to ve čtvrtek sdělila.

„Klíčová aktiva napříč sektory spotřebitelského financování, bankovnictví, telekomunikací i nemovitostí vykazují stabilní ziskovost. Hlavním zdrojem růstu zisku byl v loňském roce segment finančních služeb, tedy skupiny, kterı představují především společnosti Home Credit a PPF banka,“ komentovala vısledky finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková.

Působí v Evropě, Asii a USA

PPF podle ní nadále pokračovala v dlouhodobé strategii teritoriální i oborové diverzifikace. „Dokončení novıch akvizic v telekomunikacích ještě více posílilo naše klíčové obory. Vstupem do strojírenského průmyslu skupina dále diverzifikovala své podnikání,“ dodala. PPF dokončila nákup 100 procent akcií Škody Transportation včetně dalších aktiv souvisejících s její činností loni v dubnu.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, zemědělství, strojírenství až po biotechnologie. Působí v Evropě, Asii a USA. V ČR vedle akvizice v telekomunikacích působí PPF v bankovnictví a finančních službách, v realitách, strojírenství či biotechnologiích. Skupina PPF koncem roku 2018 zaměstnávala celosvětově 158 000 lidí. Její společnosti v ČR měly zhruba 14 000 zaměstnanců.