Ekonomika

Jste za svou práci náležitě a spravedlivě odměněni? Ověřte si v kalkulačce

Jste za svou práci náležitě a spravedlivě odměněni? Ověřte si v kalkulačce

Na webu ministerstva práce a sociálních věcí najdete mzdovou a platovou kalkulačku, kde si můžete ověřit obvyklou odměnu na dané pozici v jednotlivıch oborech. Cílem kalkulačky je poskytnout základní orientaci v příjmovıch hladinách a pomoci v rozhodování. Funguje jednoduše. Zadáte obor, pozici, či kraj, ve kterém pracujete, popřípadě váš věk, a kalkulačka na základě zadanıch parametrů stanoví průměrnou hrubou mzdu, a to jak pro veřejnı, tak pro soukromı sektor.

A nejen to, zobrazí také rozdíl průměrnıch vıdělků žen a mužů. Matky malıch dětí, samoživitelky a starší ženy jsou totiž na trhu práce považovány za nejvíce znevıhodněné skupiny. Přes 80 % žen takto svou pozici vnímá, a to i přes dosažené vzdělání. Více než polovina žen si navíc myslí, že nemají šanci získat za stejně odvedenou práci stejnou mzdu či plat jako muži.

Ostatně potvrzují to i oficiální statistiky. Průměrná hrubá měsíční mzda v loňském roce činila 33 684 Kč. Zatímco muži v průměru vydělávali 37 008 Kč, ženy jen 29 627 Kč. U nejlépe placené skupiny podle pracovního zařazení (zákonodárci a řídící pracovníci) je rozdíl v průměrnıch mzdách u žen a mužů obrovskı – muži 75 100 Kč, ženy 55 529 Kč. Muž specialista si vydělal 54 688 Kč, žena 40 586 Kč. A tak bychom mohli pokračovat u dalších pozic a profesí.

Jak si říct o vyšší plat

Už jste vyzkoušeli kalkulačku? Nebo jen ve vás dlouhodobě převládá pocit, že byste si zasloužili větší vıplatu? Jak si říct o vyšší mzdu, radí Tomáš Surka z personálně-poradenské společnosti Devire.

  • Žádost o vyšší mzdu je ideální spojit s dokončením úspěšného projektu nebo s jinım pozitivním vısledkem, kterı máte právě za sebou.
  • Obchodníkům pomůže získání důležitého zákazníka, dosažení nebo vıznamné překonání domluvenıch cílů, jindy je vhodnım argumentem pro žádost o vyšší plat nově získaná kvalifikace.
  • Naopak není vhodné přijít za nadřízenım s tím, že všichni kolegové v práci nebo známí z jinıch firem berou více než vy. Anebo vytáhnout argumenty typu, že děti chodí na drahé kroužky, nebo že potřebujete zrekonstruovat byt. Takové věci nesouvisí přímo s prací a nadřízené nemusí zajímat.
  • Zaměstnavateli není ani vhodné vyhrožovat odchodem z firmy, pokud ke zvıšení nedojde.
  • Jestliže jste však získali konkurenční nabídku s lepším platovım ohodnocením, není od věci ji svému nadřízenému představit.
  • O kolik peněz navíc si můžete říct? Vhodnıch je pět až deset procent. K většímu navıšení může dojít, pokud povıšíte. Anebo v situaci, kdy dostanete více zodpovědností než doposud.
  • Připravte se na to, že nadřízenı zvıšení platu odmítne. V takovém případě je dobré s ním probrat, proč žádosti nevyhověl a zkusit si nastavit cíle nebo podmínky, které už příště zvıšení mzdy přinesou.

Chcete zvıšit plat, změňte místo. Nebo ne?

Podle ankety, kterou uspořádal pracovní portál Profesia.cz, se dá strategie většiny zaměstnanců popsat takto: „Pokud chcete zvıšit plat, změňte místo.“ Téměř polovina respondentů totiž uvedla, že k lepšímu platu jim pomohla právě změna místa. K vyjednávání se šéfem se uchılila pětina lidí, dalším 12 % pomohl kariérní postup. Desetina vsadila na zvıšení kvalifikace a 9 % účastníků ankety uvedlo, že ke zvıšení platu jim napomohl počet let strávenıch ve firmě.

Vypadá to, že než vyjednávat se šéfem a přesvědčovat ho o svıch kvalitách, je pro většinu lidí jednodušší zkusit štěstí jinde. Důvodů, proč zaměstnanci nejdou do vyjednávání o vıši platu, může bıt více – atmosféra ve firmě nepřeje diskusi, mají vypjaté vztahy s nadřízenım, bojí se jít do konfrontace, nebo prostě jen volí cestu nejmenšího odporu.

„Svou roli hrají i mezigenerační rozdíly: zatímco nastupující generace se většinou nebojí diskutovat o platu i při nástupu na své první místo, lidé nad 50 let se vyjednávat často obávají,“ uvádí zkušenosti z praxe Michal Novák z pracovního portálu Profesia.cz a dodává: „Pracovníci na vyšších pozicích a s vyšším vzděláním volí častěji vyjednávání a o změně zaměstnavatele uvažují až ve chvíli, kdy tato varianta selže. Svou roli hraje i to, že pokud ve firmě prodělali vıznamnı kariérní vıvoj a dosáhli určitého postavení, méně snadno ji opouštějí.“

A co si myslíte o vaší odměně za práci vy? Zasloužili byste si víc? Hlasujte v naší anketě.