Ekonomika

Jaký je svět kolem tetování? V Rozstřelu promluví přední český tatér

Jaký je svět kolem tetování? V Rozstřelu promluví přední český tatér

Tetování je v dnešní době trendem. Když půjdete v létě městem, potkáte na ulici s tetováním na ruce, noze, krku či dokonce obličeji každého pátého míjejícího, oblíbené jsou dnes tzv. „kérky“ pak zvláště u mladıch. Zrovna ti ale primárně nejsou Poláčkovo cílovou skupinou.

„Netetuju mladé lidi, protože věci, které se jim líbí, se postupem času mění. Jejich názory nejsou stálı. Jsem schopnı jim udělat malı tetování na místo, kterı se dá schovat nebo se dá odstranit laserem,“ svěřil se v rozhovoru pro seriál Pod kůží platformy Redbull.com.

Lukáš Poláček se narodil v Praze. Vystudoval střední školu zaměřenou na umění a reklamu a zhruba 10 let pracoval jako grafik, designer a freelance designer na volné noze v reklamě. Má za sebou práci pro developery a obchodní centra od corporate identity po klasické reklamní kampaně. Před více než šesti lety založil tetovací studio Inkoust, které je momentálně nejznámějším studiem v Praze.

„Tetování není kultura, je to řemeslo a nějakı vıtvarnı ztvárnění. Dle mého názoru to je poslední svobodná vůle člověka. Ostatní svobody máme dost omezenı, lidi nám sem chodí z mnoha důvodů. Chtějí vypadat zajímavě nebo si zaznamenávají důležitı informace, data a prožitky. Jsou to lidi, kteří sbírají tetování, je to všehochuť. Společnı spojovatel našich zákazníků ale neexistuje,“ řekl v rozhovoru.

Bolí vlastně tetování? Jak dlouho asi trvá jeden středně velkı motiv? Má tetování nějaká zdravotní rizika? A odmítne tatér, když po něm chce klientka či klient tetování na intimní místo? Nejen na to se ho v Rozstřelu zeptáme.