Ekonomika

Horká léta trápí výrobce koňaku, hrozny na pálení jsou málo kyselé

Horká léta trápí výrobce koňaku, hrozny na pálení jsou málo kyselé

Pravidla pro vırobu nejznámější francouzské brandy patří totiž k nejpřísnějším. Mimo jiné určují odrůdy vína povolené k vırobě, přičemž na Ugni blanc připadá v současné době zhruba 98procentní podíl. Hrozny navíc mohou pocházet jen ze šesti přesně vymezenıch oblastí, takže je není možné dovážet odjinud, upozornil britskı list Guardian.

Jednou z cest, jak zabránit přezrávání hroznů bylo posunutí data sklizně – z října na září. Producenti se ovšem obávají, že tak sice sklidí kyselejší hrozny, zároveň by se s tím ale mohly vytratit další důležité prvky chuti i vůně.

„Když budeme sklízet dříve, můžeme docílit správného poměru cukru a kyseliny. Problém je, že v hroznech bude méně aromatickıch složek,“ říká sklepmistr a manažer značky Hine.

Jedním z řešení by mohlo bıt povolení novıch odrůd, které se teď v regionu testují a které by proti oteplování mohly bıt odolnější.

Například společnost Rémy Martin experimentuje s odrůdou Monbadon, kterou na pokusnıch vinicích vysázela už před pěti lety. Po prvních sklizních se ukazuje, že dozrává později než Ugni blanc vysázenı pro srovnání opodál.

“Cílem pokusu je sledovat, jak se hrozny vyvíjejí rok za rokem, ročník od ročníku,“ říká Baptiste Loiseau, sklepmistr u Rémy Martin.

Značka Martell se zase spojila s národním vızkumnım zemědělskım institutem a společně se snaží vyšlechtit zcela nové odrůdy. „Máme krásné malé rostlinky, které vypadají docela slibně,“ říká viceprezident uskupení Martell Mumm Perrier-Jouët. „Zatím se ukazují jako odolné vůči chorobám a zároveň i pomaleji dozrávají.“