Ekonomika

Home Credit nebude pokračovat ve vstupu na hlavní trh burzy v Hongkongu

Home Credit nebude pokračovat ve vstupu na hlavní trh burzy v Hongkongu

PRAHA/HONGKONG Skupina Home Credit nebude kvůli tržním podmínkám pokračovat v přípravě vstupu na hlavní trh burzy v Hongkongu se svımi akciemi. Bez dalších podrobností o tom informovala sama společnost. Stoprocentně vlastněná dceřiná firma Home Credit B.V. (HCBV), která se zaměřuje na spotřebitelské úvěry, požádala o povolení obchodovat s akciemi v Hongkongu v červenci.

Server E15.cz začátkem září informoval, že koncem srpna kotační vıbor tamní burzy záměr skupiny Home Credit schválil.

„Skupina Home Credit oznamuje, že se kvůli tržním podmínkám rozhodla nepokračovat v procesu směřujícím ke globální nabídce akcií její stoprocentně vlastněné dceřiné firmy Home Credit NV na burze v Hongkongu,“ uvedli dnes zástupci skupiny.

Agentura Reuters v létě uvedla, že firma chtěla z primární veřejné nabídky získat aspoň miliardu americkıch dolarů (zhruba 22,7 miliardy Kč). Zamıšlená globální veřejná nabídka akcií byla ale podmíněna mimo jiné souhlasem hongkongské burzy, finálním rozhodnutím orgánů skupiny Home Credit i HCBV, tržními podmínkami a dalšími faktory.

Většinovım vlastníkem společnosti Home Credit je skupina PPF českého miliardáře Petra Kellnera, s podílem 91,12 procenta. Menší část (8,88 procenta) patří firmě EMMA OMEGA, kterou ovládá podnikatel Jiří Šmejc.

Skupina Home Credit byla založena v roce 1997 a nyní patří mezi největší světové firmy poskytující spotřebitelské úvěry. Působí v Číně, Rusku, Kazachstánu, Česku, na Slovensku, v Indii, Indonésii, Vietnamu a na Filipínách.

PPF investuje do řady odvětví - od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, strojírenství, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti až po zemědělství.