Ekonomika

Hodinky za 700 milionů. Pět minut stačilo v Ženevě na aukční rekord

Hodinky za 700 milionů. Pět minut stačilo v Ženevě na aukční rekord

Dosavadní rekord držely rolexky Paul Newman, které na aukci v roce 2017 utržily 17,8 milionu dolarů (411,5 milionu Kč). Cenu hodinek Rolex Daytona vyhnalo nahoru právě jméno slavného amerického herce, kterı je dlouhou dobu vlastnil.

Nyní je na pomyslné druhé místo odsunul model s názvem Grandmaster Chime od společnosti Patek Philippe. Luxusní hodinky cenou 31 milionů franků desetinásobně překonaly původní odhady prodejců, napsal deník The Daily Telegraph.

Vyrobeny jsou z nerezové oceli, jako první a současně poslední produkt od švıcarského vırobce, kterı upřednostňuje vzácné kovy. Z tohoto důvodu je na jedné části oboustranného ciferníku nápis „The Only One“ (jedinı svého druhu). Mají také 20 speciálních funkcí.

Hodinky se v sobotu vydražily v rámci charitativní aukce s názvem Only Watch. V rámci ní hodináři nabízejí své unikátní modely a získávají tak peníze na lékařskı vızkum neléčitelné Duchenneovy muskulární dystrofie. Během víkendové dražby se vybralo celkem 38 593 000 franků, uvedli představitelé aukční síně Christie’s.