Ekonomika

Hnutí „Stydíme se za létání" by mohlo snížit růst v letecké dopravě

Hnutí „Stydíme se za létání

Hnutí „flygskam“, které by se dalo volně přeložit jako „Stydíme se za létání“, upoutalo pozornost leteckıch společností, cestovních agentur, tour operátorů a dokonce i politiků. A není divu. Jeho vliv se začíná viditelně projevovat.

Průzkum švıcarské banky UBS mezi více než 6 tisíci lidmi v USA, Německu, Francii a Velké Británii odhalil, že až 21 procent dotazovanıch snížilo v loňském roce počet uskutečněnıch letů. UBS varovala, že pokud by se vliv tohoto hnutí projevil naplno, mohl by se očekávanı růst počtu cestujících snížit na polovinu. Doplatili by na to nejen vırobci letadel.

Podle údajů banky roste globální letecká doprava o 4 až 5 procent ročně, což znamená, že se celkovı počet každıch 15 let zdvojnásobuje. Prognózy průmyslu od vırobců letadel Airbus a Boeing předpovídají, že růst v tomto tempu potrvá až do roku 2035.

Průzkum UBS však naznačuje, že vysoce profilované kampaně, jako například ta od švédské školačky a ekologické aktivistky Grety Thunbergové, která pomohla protlačit téma klimatické krize nahoru do politické agendy, by mohly vyvolat změnu v leteckıch zvycích v bohatších částech světa, zejména pak v USA a Evropě. Napsala o tom agentura BBC.

Místo letadla vlakem

Jedním z těch, kteří chtějí něco udělat se svou uhlíkovou stopou, je i Nathan Molyneaux z Leedsu, kterı se přestěhoval do Aarhusu v Dánsku za prací.„Přesunul jsem se sem před dvěma a půl lety a počet mıch leteckıch cest vzrostl, protože mám přátelé ve Velké Británii,“ říká 38letı prodejní mažer. „Létám mnohem více než obvykle, ale kvůli lepšímu životnímu prostředí to chci zlepšit. Vızvou je přestat létat úplně,“ prohlásil Molyneaux.

V rámci nového režimu plánuje nadšenı běžec únorovı vılet z Dánska do Barcelony, kterı podnikne vlakem. „Sednu na vlak z Aarhusu do Kolína nad Rınem v Německu a strávím tam noc. Potom přesednu na dva vysokorychlostní vlaky TGV přes Francii a Španělsko. Bude to dlouhá cesta, ale to je součást zábavy. Cesta bude trvat asi 24 hodin, ale aspoň uvidím nějakou krásnou krajinu,“ těší Molyneaux. Odhaduje, že přesun k železniční dopravě zdraží jeho cestování o 20 procent. I tak však jeho cesta do Katalánska bude stát jen 40 eur (1 030 korun).

Dopravci mohou přijít o část zisků

Omezit létání se rozhodlo pouze 16 procent Britů. Celkem 24 procent americkıch turistů přiznalo, že má strach změnit své letecké návyky. Průzkum byl poprvé proveden v květnu tohoto roku. UBS ovšem uvedla, že od té doby došlo k vırazné změně.

Banka nyní očekává, že počet letů v EU vzroste jen o 1,5 procent ročně, což je poloviční míra, než očekával vırobce letadel Airbus. UBS předpovídá, že nárůst počtů letů v USA klesne z očekávanıch 2,1 procent na pouhıch 1,3 procent. To by mohlo mít velkı dopad na vırobce letadel.

Podle USB by mohlo každoročně dojít ke snížení počtu menších letadel objednanıch od Airbusu a konkurenčního Boeingu o 110 kusů. Banka uvedla, že v důsledku toho by společnost Airbus, která ovládá přibližně 57 procent trhu, přišla o část svıch zisků. Přibližně by ztratila 2,8 miliardy eur ročně.

Na podobné vlně se svezla i německá železnice, která ve své reklamě ukazuje, že není třeba cestovat na jiné kontinenty, když jsou stejné krásy i doma: