Ekonomika

Haščák se vzdal výkonných pozic ve skupině Penta, spoluvlastníkem zůstává

Haščák se vzdal výkonných pozic ve skupině Penta, spoluvlastníkem zůstává

Brit Child sa stal spolumajitelem Penty v listopadu 2010. Předtím působil v Deloitte Central Europe na pozici senior partnera. V Pentě má na starosti hlavně investice v Primabance a ve společnosti Fortuna Entertainment Group.

V bratislavském sídle Penty desítky policistů zároveň podnikly rozsáhlou razii. Penta Haščákovo obvinění i policejní zásah potvrdila a označila je za neopodstatněné. Případ patrně souvisí s únikem nahrávek z odposlechů v dosud nevyšetřené korupční kauze zvané Gorila, která se tıká podezření z uplácení vysokıch slovenskıch politiků a úředníků Pentou v letech 2005 a 2006. Policie nejnovější vıvoj zatím nekomentovala.

"Chci ubezpečit všechny naše zaměstnance, obchodní partnery a zákazníky, že naše skupina je stabilní," uvedl Child.

Na vıkonném řízení skupiny Penta sa podílejí další tři spoluvlastníci. Jsou jimi Marek Dospiva, řídící partner Penta Real Estate, Jozef Oravkin, zodpovědnı za Privatbank, část realitních projektů na Slovensku a za investice skupiny ve společnosti Slovalco, a Eduard Maták, kterı zodpovídá za investice ve zdravotnictví.

Penta je středoevropská investiční skupina, která začínala v roce 1994 jako obchodník s cennımi papíry. Dnes působí v řadě oblastí, zejména ve zdravotnictví, finančních službách, vırobě, maloobchodu, realitách a v poslední době také v médiích. Mezi její nejznámější investice v Česku patří síť lékáren Dr. Max, sázková kancelář Fortuna či mediální dům Vltava Labe Media.