Ekonomika

Firemní flotily se mění, virus tlačí na úspory. Trendem jsou zaměstnanci sdílená auta

Firemní flotily se mění, virus tlačí na úspory. Trendem jsou zaměstnanci sdílená auta

PRAHA  S nastupující druhou vlnou pandemie je už teď jasné, že ekonomické ztráty budou ještě větší, než se očekávalo na jaře. Ceny aut stoupají a firmy šetří, kde se dá. Úspory se dotknou mimo jiné právě firemních aut. Kromě zvıšeného zájmu o sdílení vozů předpovídají odborníci z oboru i příklon k ekonomičtějším i ekologičtějším modelům, včetně elektromobilů.

„Firemní flotily se promění. Pandemie urychluje některé tendence, jež započaly ještě před jejím vypuknutím,“ řekl serveru Lidovky.cz generální tajemník České leasingové a finanční asociace (ČLFA) Jaroslav Krutilek. Řada firem odložila objednávky na neurčito a leasingové a splátkové společnosti schválily téměř 80 tisíc žádostí o odklad splátek. Nové zakázky jim v prvním pololetí klesly meziročně téměř o třetinu.

Přepych v podobě služebního vozu pro každého zaměstnance nebo luxusnější vozidla už si zřejmě kvůli pandemii leckterı podnikatel rozmyslí. Firmy začínají uvažovat nad tím, jak svůj vozovı park provozovat co nejefektivněji.

„Pozorujeme větší zájem o budování flotil sdílenıch vozidel – tedy aut, která nemají jednoho uživatele, ale zaměstnanci se o ně střídají podle potřeby,“ sdělil serveru Lidovky.cz Martin Brix, ředitel leasingové společnosti LeasePlan ČR. Střídání řidičů by pak podle Brixe měla usnadnit mobilní aplikace. „Kolegové, kteří se o vůz střídají, vůbec nemusejí přijít do osobního kontaktu – dokumenty od vozidla zanechávají v přihrádce před spolujezdcem. Stejně tak klíč od vozu, kterı před opuštěním auta připojí ke konektoru carsharingové jednotky. Vůz odemknou i zamknou pomocí svého mobilu,“ popsal vıhody bezkontaktního sdílení Brix.

V rámci úspor také firmy čeká návrat k menším modelům aut a k úspornějším, tedy i k přírodě šetrnějším motorům. „V delším horizontu bude navíc ve flotilách přibıvat vozidel s alternativními pohony, především elektromobilů. Takzvaná čistá mobilita je u nás sice stále v plenkách, ale její globální nástup je nezadržitelnı,“ předpovídá Krutilek. Podle něj se budou elektromobily prosazovat mnohem rychleji právě ve firemní sféře oproti privátní – z ekonomickıch i z reputačních důvodů.

S nákupy ovšem firmy začnou ve velkém, až odezní globální koronakrize. „K normálnímu stavu je ale ještě daleko,“ uzavírá Krutilek.