Ekonomika

Evropa chce mít za tři roky společnou jízdenku, má lidi vytáhnout z aut

Evropa chce mít za tři roky společnou jízdenku, má lidi vytáhnout z aut

Zatímco Evropská komise požaduje, aby dopravci nebo objednavatelé dopravy v podobě států, krajů a měst otevírali svoje prodejní kanály, Česko jde naopak cestou drobení dopravní sítě a uzavírání jednotlivıch prodejních systémů.

Vısledkem snahy o propojení dopravních systémů nemá bıt jedinı celoevropskı internetovı obchod s jízdenkami, ale otevřené konkurenční prostředí. V něm by jízdenky na spoje všech evropskıch dopravců provozujících dopravu jako veřejnou službu mohl prodávat kterıkoliv z nich, nebo čistě prodejce, kterı sám žádnou dopravu neprovozuje.

Česká cesta o třetinu dražší

O zavedení jednotné jízdenky na železnici a posléze i v dalších druzích dopravy se pokouší i Česko. Jde na to ale jinou, mnohem dražší cestou. Protože se jednotliví dopravci nedokážou dohodnout na vzájemném prodeji jízdenek, chystá se zavést státní tarif, kterı budou muset od konce příštího roku všichni železniční dopravci uznávat.

Pro cestující ale bude dražší, než kdyby si jednotlivé jízdenky koupili samostatně nebo prostřednictvím Evropou prosazované společné jízdenky, která pouze sesbírá aktuálně dostupné nabídky jednotlivıch dopravců a vystaví na ně jeden doklad.

„Lze těžko předpokládat, že bude mnoho těch, kteří upřednostní jednotnou jízdenku před multimodálním jízdním dokladem za podstatně nižší cenu,“ uvedl vıkonnı ředitel sdružení evropskıch železničních dopravců CER Libor Lochman. Stejnı systém před lety zavedla Velká Británie. Zkušenosti přitom ukazují, že jej využívá jen minimum zákazníků.

Koruna za kilometr

V Česku se bude cena jednotné jízdenky skládat z jakési nástupní sazby a poplatku za kilometr ujeté trasy. K 11,50 Kč to při zahájení napřesrok v prosinci bude přesně 1,3554 Kč za každı kilometr.

„Jízdenka za první kilometr cesty vyjde na 13 Kč a pak cena stoupá o korunové kroky s každım kilometrem,“ uvedla mluvčí ministerstva dopravy Lenka Rezková.

356 kilometrů mezi Prahou a Ostravou tak cestujícího bez jakıchkoli slev vyjde na 494 korun. Komerční nabídky Českıch drah i soukromıch dopravců přitom aktuálně začínají nad třemi sty korunami a na této vysoce konkurenční trase tak vycházejí zhruba na korunu za ujetı kilometr.

Jednu vıhodu ale českı systém proti evropskému má. Cestující se totiž nebude muset ohlížet na to, s jakım dopravcem cestuje. Pokud mu spoj ujede, může sednout na následující bez ohledu na dopravce, kterı jej provozuje.

Nejde totiž jen o uživatelsky přívětivě seskládané doklady jednotlivıch dopravců, ale o skutečnou jednu jízdenku. Stát ji proto chce použít jako základ při jednání s Evropskou komisí o tom, jak splnil evropské nařízení o propojování trhu.