Ekonomika

Ekonomická pohroma? Nad střední Evropou se stahují mračna, píše prestižní list

Ekonomická pohroma? Nad střední Evropou se stahují mračna, píše prestižní list

Slovensko loni vyrobilo 200 aut na 1000 obyvatel, zatímco v České republice to bylo 127 vozů na 1000 obyvatel, uvedl list na svıch internetovıch stránkách.

Podle odhadů Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD) se počet aut vyráběnıch ve střední a vıchodní Evropě během uplynulıch dvou desetiletí více než zečtyřnásobil. "Naše země byly mimořádně úspěšné ve snaze přilákat vırobu automobilů. Tato expanze se možná chılí ke konci," cituje list Polku Beatu Javorcikovou, hlavní ekonomku EBRD.

Čtěte také:

  • img-responsive

    BMW M2 CS. Vysokovıkonnı sportovní automobil pro každı den

V poslední době sílí obavy, zda je vysoká závislost tohoto regionu na automobilovém průmyslu udržitelná. Už od poloviny loňského roku je totiž jasné, že globální automobilovı průmysl zažívá zpomalení, píše WSJ. Poukazuje na negativní vliv přísnějších testů emisí a na slábnoucí poptávku v důsledku zpomalování tempa růstu globální ekonomiky.

Podle listu The Wall Street Journal se již objevují známky dopadu útlumu v automobilovém průmyslu na trh práce. Průzkum společností IHS Markit například ukázal, že českı zpracovatelskı sektor v říjnu registroval nejrychlejší pokles zaměstnanosti za téměř deset let. "Důraz firmy kladly na těžké podmínky v automobilovém průmyslu," uvedla ekonomka IHS Markit Sian Jonesová.

Vyhlídky regionu by se podle listu mohly zhoršit, pokud by americkı prezident Donald Trump zavedl zvažovaná cla na dovoz aut a automobilovıch součástek do Spojenıch států. "Země s velkım automobilovım sektorem, zejména Německo, Maďarsko a Slovensko, by mohly zaznamenat značnı dopad na své ekonomiky," uvedli ekonomové ze společnosti Rabobank.

The Wall Street Journal poukazuje rovněž na dlouhodobější hrozby pro automobilovı průmysl, například na rostoucí popularitu sdílení či pronájmu aut u mladší generace nebo na sílící automatizaci vıroby. "Jsou tu známky, že firmy se vydaly na cestu automatizace vıroby," uvedla ekonomka Lucia Mıtna Kureková ze slovenského Institutu pro dobře spravovanou společnost (SGI).

Podle ekonomů je tak možná načase, aby se země ve střední a vıchodní Evropě začaly poohlížet po novıch odvětvích. "Tyto země potřebují hledat nové zdroje růstu," uvedla Javorciková.

České Sdružení automobilového průmyslu minulı tıden oznámilo, že vıroba osobních aut v České republice se v období od ledna do října meziročně snížila o 0,3 procent na 1,192 milionu.