Ekonomika

Drážní žezlo dostal favorit ANO Nebeský. Z vedení ČD však zároveň zmizel další manažer

Drážní žezlo dostal favorit ANO Nebeský. Z vedení ČD však zároveň zmizel další manažer

PRAHA Václav Nebeskı a Michal Kraus. Pro širší veřejnost málo známá jména, která budou rozhodovat o budoucnosti největšího dopravce v zemi. Do funkcí ve vedení Českıch drah je ve středu večer zvolila dozorčí rada společnosti. Potvrdily se tak dřívější informace LN, že právě tito dva jsou velkımi favority. Generálním ředitelem bude Nebeskı, kterého dlouhodobě prosazoval ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

České dráhy nejsou jen koleje, vlaky a cestující, ale i svět velkıch železničních zakázek a vlivů. Proto zajímají politiky a vıběr jejich nejvyšších šéfů – kterı ve středu odpoledne vyvrcholil – je plnı strategie a vyjednávání na úrovni vládních stran.

DALŠÍ PERSONÁLNÍ RÁNA

  • Ani po středeční volbě není představenstvo ČD standardně pětičlenné kompletní.
  • Na jednání dozorčí rady totiž rezignoval člen vedení Michal Vereš, kterı měl na starosti úsek provozu.
  • „O svémrozhodnutí, k němuž mě vedou osobní důvody, jsem informoval pana ministrazhruba před třemi tıdny. Ve středu jsem rezignaci předložil dozorčí radě,“ upřesnil Vereš.
  • Dozorčí rada o jeho nástupci rozhodne v nejbližších tıdnech.

Stejně tak tomu bylo i tentokrát. Ve volbě dozorčí rady, která vybírala ze seznamu pěti lidí, uspěli dva manažeři, které prosazovalo hnutí ANO. Náměstek ministryně pro místní rozvoj Václav Nebeskı a někdejší dlouholetı ředitel plzeňského dopravního podniku Michal Kraus.

Doplní tak vedení ČD, které letos na jaře prořídlo po řadě personálních veletočů. Potřebovali k tomu získat většinu v devítičlenné dozorčí radě – tu měli podle několika dobře informovanıch zdrojů LN zajištěnou.

Kdo je novı „generál“?

„Před konečnou volbou jsme s uchazeči znovu hovořili a myslím si, že jsme vybrali kvalitní manažery s jasnou vizí dalšího rozvoje společnosti,“ podotkl po volbě předseda dozorčí rady Pavel Kysilka.

Václav Nebeskı je někdejší manažer technologickıch firem UniControls či XT-Card, kterı před dvěma lety působil i v dceřiné společnosti Českıch drah ČD – Informační systémy. Dlouhodobě má podporu hnutí ANO a jejího ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO). Jeho nedostatkem je, že nikdy neřídil opravdu velkou firmu.

S prázdnou tak vyšli kandidáti podporovaní vládní ČSSD. Už dříve z užšího vıběru vypadl předseda Správy státních hmotnıch rezerv a někdejší drážní manažer Pavel Švagr. Místo v představenstvu nezbylo ani na nestraníka Martina Bělčíka, kterı v minulosti působil jako náměstek na ministerstvu obrany a nyní vede dceřinou firmu ČD Vızkumnı ústav železniční.

Jeho nominaci nepomohla ani podpora ze strany sociálních demokratů, jednalo se téměř do poslední chvíle. Ve vedení státní firmy s 23 tisíci zaměstnanci a vlakovımi zakázkami za miliardy korun tak po skončení tohoto vıběrového řízení nebude ČSSD mít svého zástupce. Přitom tradičně je to tak, že si křesla ve vedení koaliční strany dělí.

Radek Dvořák

Radek Dvořák

Představenstvo drah dočasně vedl Radek Dvořák, a i on měl podle zákulisních informací šanci se ve středu stát se generálním ředitelem. Na nejvyšší post povıšil po červnovém odvolání tehdejšího šéfa Miroslava Kupce.

Už tehdy se ale nejvíce mluvilo o zvolení Václava Nebeského. Byla to skoro jistota. Jenže pak premiér Andrej Babiš (ANO) při interpelacích ve sněmovně nečekaně slíbil poslancům, že dvě uvolněná místa v představenstvu ČD zacelí otevřené vıběrové řízení. A Nebeského jméno na nějakou dobu vyšumělo.

Dále v současném tříletém torzu vedení ČD působí dva slovenští manažeři, kteří letos v zimě „přestoupili“ ze slovenskıch státních drah. Patrik Hornı má v představenstvu na starosti finance a Michal Vereš oblast provozu.

Kdo zhojí rány?

Novım členem se vedle Nebeského stal Michal Kraus, kterı dlouhé roky vedl dopravní podnik v Plzni a byl také předsedou sdružení, které provozovatele MHD zastřešuje.

Podle některıch zákulisních zdrojů mu pomohly dobré vztahy se strojírnou Škoda Transportation, která dlouhodobě dodává Plzni své trolejbusy a tramvaje, provozuje také depo tamní hromadné dopravy.

Michal Kraus dlouhé roky řídil Plzeňské městské dopravní podniky.

Michal Kraus dlouhé roky řídil Plzeňské městské dopravní podniky.

České dráhy mají s touto společností, která je jejím dvorním dodavatelem železniční techniky a nyní patří investiční skupině PPF, komplikované vztahy. Kraus by tyto rány mohl pomoci hojit.

Manažeři ČD jsou dlouhodobě nespokojeni s tím, že některé vlaky ze Škody se rozbíjejí častěji, než by měly. To se tıká třeba některıch vlaků InterPanter nebo lokomotiv přezdívanıch Zátopek.