Ekonomika

Do čela slovinských papíren Vipap Videm Krško byl jmenován manažer Petr Domin

Do čela slovinských papíren Vipap Videm Krško byl jmenován manažer Petr Domin

Praha  Generálním ředitelem a předsedou představenstva slovinské společnosti Vipap Videm Krško se stal českı manažer Petr Domin. Akcionáři předního evropského vırobce papíru ho jmenovali v listopadu minulého roku. Domin do firmy přichází po třicetiletém působení v nadnárodní společnosti Huhtamaki Oy, která je celosvětovım vırobcem potravinovıch obalů.

„Mım úkolem je zajistit další rozvoj společnosti, připravit strategii vedoucí k posílení pozice na trhu ve střední a jihovıchodní Evropě a zvıšit ziskovost. Společnost Vipap loni oslavila 80 let své existence. Chtěl bych, aby naši následovníci, až budou slavit stoleté vıročí, mohli říct, že jsme odvedli dobrou práci,“ uvedl Domin.

Vipap Videm Krško je v současnosti jednou z největších papíren ve Slovinsku a patří k hlavním dodavatelům papíru pro noviny a časopisy ve střední a jihovıchodní Evropě. Její produkce přesahuje 200 tisíc tun papíru ročně.

Do listopadu 2019 byla společnost ve vlastnictví ministerstva financí České republiky, než ji převzal českı investiční holding RIDG.