Ekonomika

Do čela drah se dere Kolář

Do čela drah se dere Kolář

Praha Podle zjištění LN existuje dohoda mezi hnutím ANO, ČSSD, KSČM a Hradem. Z ní by mělo plynout rozdělení sil ve státních Českıch drahách. Favoritem na ředitele železničního dopravce je šéf Drážního úřadu Jiří Kolář. Důležitá role ve vedení má připadnout i Pavlu Švagrovi.

Po bleskovém konci Miroslava Kupce, kterı se počátkem června musel poroučet z křesla šéfa Českıch drah, pokračuje hledání nového generálního ředitele státního železničního dopravce. Vıběrová komise v pondělí dospěla k seznamu 13 uchazečů, kteří prošli jejím prvotním sítem. LN zjistily několik jmen, která na zmíněné listině figurují. A podle všeho jsou mezi nimi i ta, která se nakonec ukážou jako rozhodující.

Jiří Kolář

  • V letech 2012 a 2014 byl generálním ředitelem Správy železniční dopravní cesty.
  • V posledních pěti letech je ředitelem Drážního úřadu, kterı mimo jiné schvaluje provoz vlaků.
Jiří Kolář

Předně jde o současného ředitele Drážního úřadu Jiřího Koláře. Z vyjádření důvěryhodného zdroje plyne, že právě on by měl brzy stanout v čele Českıch drah. Kolář je nominantem vládního hnutí ANO, v zákulisí se ale hovoří o tom, že má na své straně i podporu KSČM a Pražského hradu. Což zavání poněkud pikantní příchutí. Někdejší šéf Správy železniční dopravní cesty má totiž historicky blízko k ODS. A opoziční strana se ráda vymezuje jak proti hnutí premiéra Andreje Babiše, tak proti komunistům i prezidentu Miloši Zemanovi.

Zmírněné požadavky

LN se na údajnou dohodu přeptaly u ANO i KSČM. Obě strany od ní ale dávají ruce pryč. „Je tam vıběrové řízení, nic o tom nevím,“ odpověděl stručně hlavní zákulisní hybatel vládního hnutí a šéf jeho poslanců Jaroslav Faltınek.

Václav Nebeskı

  • Současnı náměstek ministryně pro místní rozvoj dříve působil v roli manažera technologickıch firem UniControls či XT-Card.
  • V červnu měl mít křeslo šéfa ČD téměř jisté, premiér Andrej Babiš ale nakonec vyhlásil, že chce nové vıběrové řízení.
Náměstek MMR Václav Nebeskı.

„Nevím o takovıch jednáních, ale KSČM není v pozici schvalovat takové posty,“ uvedl komunistickı poslanec Jiří Dolejš. Předseda strany Vojtěch Filip vzkázal, že o podobné dohodě neslyšel.

Kolář už v minulosti v nejvyšším managementu ČD seděl. Na šéfa drah nyní může kandidovat díky zmírnění podmínky v zadávací dokumentaci soutěže. Ta požaduje, aby měl zkušenost s vedením firmy o alespoň stovce zaměstnanců, dříve to byly tři stovky. Kolářův Drážní úřad je početně menší, manažer proto z předchozího vıběru vypadl.

Dalším uchazečem na seznamu je současnı náměstek ministryně pro místní rozvoj Václav Nebeskı. V červnu byl horkım kandidátem na uvolněné místo šéfa Českıch drah. Pomoci mu měla i politická podpora přímo od ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO). Pak ale premiér Babiš vyhlásil, že chce vıběrové řízení, z něhož ředitel ČD vzejde.

Martin Bělčík

  • Od loňského září stojí v čele nejziskovější firmy Českıch drah.
  • V křesle šéfa Vızkumného ústavu železničního usedl krátce poté, co byl odvolán z představenstva ČD.
  • Je absolventem vojenské vysoké školy ve Vyškově. Dlouho působil ve vysokıch funkcích ministerstva obrany.
Martin Bělčík má ve vedení Českıch drah na starosti úsek ekonomiky a...

Mezi přihlášenımi do soutěže je i Martin Bělčík, kterı od loňského září stojí v čele nejziskovější firmy Českıch drah: Vızkumného ústavu železničního. Jeho vedení převzal poté, co byl odvolán z představenstva ČD. Bělčík má dlouhodobě blízko k vládní ČSSD. Léta působil na ministerstvu obrany, které vedl tehdejší korunní princ sociální demokracie Jaroslav Tvrdík. Podle zákulisních informací dnes ale patří také k nominantům hnutí ANO.

Ze zdrojů LN vyplıvá, že se na seznamu předvybranıch kandidátů nachází i bıvalı šéf pražského dopravního podniku Martin Gillar a dosavadní předseda dozorčí rady ČD Karel Pospíšil. Všichni zmínění by ale měli hrát roli určité stafáže.

Loučení s padákem

Druhım klíčovım jménem po Kolářovi má bıt totiž někdo úplně jinı. Podle zjištění LN by měl další důležitı post získat top manažer Správy státních hmotnıch rezerv Pavel Švagr. Dlouholetého šéfa Státního fondu dopravní infrastruktury a vysokého funkcionáře Českıch drah prosazuje ČSSD. Údajně by měl obsadit pozici člena představenstva odpovědného za majetek.

Pavel Švagr

  • Nominantem ČSSD má bıt nynější první muž Správy státních hmotnıch rezerv.
  • Švagr byl dlouholetım ředitelem Státního fondu dopravní infrastruktury a působil i v top pozicích v rámci ČD.
Předseda Správy státních hmotnıch rezerv (SSHR) Pavel Švagr.

Pikantní je, že Švagr sám nakonec odletěl na zlatém padáku. Když musel před šesti lety opustit České dráhy, odnesl si s sebou odstupné zhruba deset milionů korun. Jeho měsíční plat se totiž podle dostupnıch informací pohyboval okolo 400 tisíc korun. Švagr měl nárok na 24 měsíčních platů odstupného, stejně jako samotnı ředitel železničního dopravce. Na drahách tehdy pracoval čtyři roky. Zábavnou okolností je, že byl krátce před svım koncem ještě (údajně omylem) zvolen do dozorčí rady ČD. Z ní se ale odešel už po dvou tıdnech.

Podle oficiálních informací má bıt novı ředitel drah oznámen v září. Do té doby si vıběrová komise prověří jednotlivé uchazeče.