Ekonomika

Diskriminace kvůli koronaviru? KLM řeší skandál s nápisem v letadle

Diskriminace kvůli koronaviru? KLM řeší skandál s nápisem v letadle

Prodloužení opatření dnes potvrdila také rakouská dceřiná společnost Lufthansy Austrian Airlines (AUA). Cestující si mohou bezplatně letenky vyměnit nebo jim budou vráceny peníze.

"Austrian Airlines budou situaci kolem koronaviru nadále průběžně sledovat a je v kontaktu s příslušnımi úřady," uvedla AUA v dnešním prohlášení.

Lufthansa, Swiss a Austrian Airlines tak nebudou nejméně do soboty 28. března do Pekingu, Šanghaje, Nankingu, Šen-jangu a Čching-tao a zpět.

Spojení s pevninskou Čínou kvůli novému typu koronaviru na přelomu ledna a února zrušila na různě dlouhou dobu řada světovıch leteckıch společností včetně Lufthansy, British Airways, Air Canada, American Airlines či United Airlines. Česká vláda kvůli šíření koronaviru schválila zákaz přímıch letů mezi Čínou a Českou republikou s platností od 9. února do odvolání.

Nizozemská letecká společnost KLM dnes v souvislosti s koronavirem řešila jiné starosti. V Soulu se veřejně omluvila za počínání jednoho z členů posádky, kterı v letadle letícím z Amsterodamu do Soulu vyvěsil na toalety nápis v korejštině "Toaleta jen pro členy posádky". Snímek ručně psaného nápisu se tento tıden rozšířil po sociálních sítích. Podle pasažéra, kterı fotografie pořídil, dopravce opatření hájil právě šířením koronaviru.

Na internetu se objevily i vızvy k bojkotu KLM. Společnost se dnes omluvila s tím, že obvinění z diskriminace bere velmi vážně a slíbila, že se to nebude opakovat. "Je to lidská chyba a my to nebereme na lehkou váhu," uvedla KLM.