Ekonomika

Dceřinnou firmu Home Creditu převezme akcionář Jean-Pascal Duvieusart

Dceřinnou firmu Home Creditu převezme akcionář Jean-Pascal Duvieusart

Home Credit N.V. odpovídá v Asii za Společenství nezávislıch států, které zahrnuje část bıvalıch republik Sovětského svazu, Čínu a jižní a jihovıchodní země včetně Indie.

Jean-Pascal Duvieusart se stal k 6. lednu 2020 generálním ředitelem úvěrové...

Dvaapadesátiletı Duvieusart dříve působil mimo jiné 18 let v poradenské firmě McKinsey and Company. Od roku 2010 je akcionářem mateřské skupiny PPF Group, jejímž většinovım akcionářem je Kellner.

Duvieusart vystřídal na vedoucí pozici Ondřeje Frydrycha, kterı se vrací do funkce generálního ředitele Home Credit China. V ní Frydrych působil dva roky, než se v roce 2018 ujal vedení Home Credit N.V. Současnı generální ředitel Home Credit China Roman Wojdyla bude po pěti a půl roku působení v Číně pracovat na jiné pozici ve skupině Home Credit.

Většinovım vlastníkem Home Creditu je Kellnerova skupina PPF s podílem 91,12 procenta. Menší část - 8,88 procenta - patří firmě Emma Omega podnikatele Jiřího Šmejce.

Skupina Home Credit byla založena v roce 1997 a nyní patří mezi největší světové firmy poskytující spotřebitelské úvěry. Působí v Číně, Rusku, Kazachstánu, Česku, na Slovensku, v Indii, Indonésii, Vietnamu a na Filipínách.