Ekonomika

CTP prodala firmě Deka Immobilien tři průmyslové parky v Česku za 12 mld. Kč

CTP prodala firmě Deka Immobilien tři průmyslové parky v Česku za 12 mld. Kč

PRAHA Developerská firma CTP prodala německé investiční společnosti Deka Immobilien tři průmyslové parky v Česku celkem za 460 milionů eur (zhruba 12 miliard korun). V pátek to sdělila CTP. Jde o areály v Plzni, Teplicích a na severu Prahy. CTP bude nadále zajišťovat správu a provoz těchto parků.

„Vybrali jsme si společnost Deka Immobilien jako partnera, protože sdílíme stejnou strategii dlouhodobého vlastnictví a dalšího rozvoje nemovitostí, které poskytne přidanou hodnotu našim klientům,“ uvedl generální ředitel CTP Remon L. Vos. Deka Immobilien, jeden z největších německıch institucionálních investorů, uzavřel s CTP desetileté partnerství.

Jedna z největších realitních transakcí letošního roku zahrnuje celkem 430 000 metrů čtverečních pronajímatelné plochy moderních průmyslovıch nemovitostí. Portfolio se skládá z 36 plně obsazenıch budov s více než 50 nájemci.

„S hodnotou 460 milionů eur jde o jednu z největších realitních transakcí v České republice. Uzavření dlouhodobé spolupráce zajistí kontinuitu služeb všem obchodním partnerům v těchto parcích,“ doplnil Michal Felcman ze skupiny CTP.

CTP je mezinárodní developer, kterı se specializuje na vıstavbu a správu průmyslovıch zón budovanıch na míru podle požadavků klientů. Skupina CTP je vlastníkem a správcem sítě CTParků, která zahrnuje více než 90 lokalit ve střední a vıchodní Evropě s celkovou rozlohou 4,9 milionu metrů čtverečních.