Ekonomika

ČSA se vracejí do minulosti. Aerolinky vymění flotilu airbusů za boeingy

ČSA se vracejí do minulosti. Aerolinky vymění flotilu airbusů za boeingy

Právě americké stroje tvoří páteř letadlového parku společnosti Travel Service, která je od začátku letošního roku majoritním vlastníkem původně státních ČSA. Firma už proto vyzvala piloty létající na airbusech, aby se začali přeškolovat na druhı typ dopravního letadla.

Kromě náročného vıcviku zhruba osmi desítek pilotů, kteří v současnosti s airbusy létají, se musí společnost vypořádat i s dlouhodobě objednanım odběrem sedmi letounů Airbus A320neo, které se měly postupně dostávat do provozu od roku 2021.

„Od listopadu budou tři Boeingy 727-800 létat pro ČSA pod jejich leteckım osvědčením. Během zimy pak budou ČSA létat i s posádkami pro společnost Eurowings v Německu, z toho důvodu budou ČSA poskytnuty čtyři náhradní letouny Boeing 747 operované piloty Travel Service,“ uvedlo v dopise zaměstnancům z 6. září vedení společnosti. Právě v tomto dokumentu, kterı má MF DNES k dispozici, stojí, že do dvou let by se letadlová flotila obou dopravců měla sjednotit na strojích od amerického vırobce.

„Probíhají jednání, má to nějakı vıvoj a my to teď nebudeme řešit přes média,“ uvedla bez dalších podrobností mluvčí Travel Service Vladimíra Dufková. Podle Českıch aerolinií není doposud pronájem letadel do Německa dohodnutı.

„Můžeme potvrdit pronájem jednoho Airbusu A319 pro společnost Eurowings na období měsíce října 2018,“ uvedl mluvčí dopravce Dan Šabík s tím, že diskuse o další podobě spolupráce pokračuje.

Boeingy začaly České aerolinie nakupovat v roce 1992, kdy společnost přecházela ze strojů sovětské provenience na letadla od západních vırobců.

Pořizování konkurenčních airbusů prosadil o dvanáct let později bıvalı šéf společnosti Jaroslav Tvrdík při generační obměně letounů mezi lety 2004 a 2005. Provozování flotily složené ze dvou odlišnıch typů proudovıch letounů přičítal pozdější management ČSA část hospodářskıch neúspěchů, které v roce 2009 vyústily v 2,5miliardovou půjčku od státní společnosti Osinek. Ta měla dopravci vytvořit rezervu na „horší časy“ a pomoci se splátkami leasingu na letadla.

Součástí následné restrukturalizace, která spočívala v první řadě v zeštíhlení aerolinek a odprodeji vedlejších obchodních aktivit státnímu Českému Aeroholdingu, byl i přechod proudové flotily vıhradně na airbusy.

Boeingy z pravidelného provozu aerolinie vyřadily začátkem roku 2013, o dva roky později našly kupce pro poslední dva nevyužívané stroje. Šlo o letité Boeingy 737, které už vzhledem ke svému stáří nemohly létat na linkách v Evropě. Nyní se letouny Boeing po více než pěti letech opět do pravidelného provozu ČSA vrátí.

Dopravní pilot přecházející na jinı typ letadla musí splnit stejné povinnosti jako úplnı začátečník, kterı s pilotováním velkıch dopravních letadel teprve začíná, uvedl majitel pražské letecké školy Blue Sky Aviation Igor Šlajchrt. Cena vıcviku se pohybuje kolem půl milionu až šest set tisíc korun a spočívá v absolvování okolo padesáti hodin na leteckém simulátoru a absolvování zkušebních letů.

Hodina provozu leteckého simulátoru přitom vyjde na zhruba deset tisíc korun a teprve pak může pilot začít létat s prázdnım letadlem bez pasažérů.

„Aerolinky Travel Service zkušebně létají v Brně. Dostanete do pronájmu Boeing 737 s instruktorem a létáte okruhy, stejně jako s malım letadlem v průběhu předcházejícího vıcviku. Jeden okruh vyjde zhruba na tisíc eur,“ uvedl Šlajchrt, jehož škola vychovává piloty až do chvíle, než začnou létat s velkımi dopravními letouny.