Ekonomika

ČSA kvůli koronaviru přerušily linku do Soulu, Korean Air zatím z Prahy létá beze změn

ČSA kvůli koronaviru přerušily linku do Soulu, Korean Air zatím z Prahy létá beze změn

Praha České aerolinie s okamžitou platností zastavily kvůli šíření koronaviru provoz své linky do jihokorejského Soulu. Informovala o tom mluvčí dopravce Vladimíra Dufková. Další linka z Prahy do Soulu od Korean Air zatím funguje beze změn.V Jižní Koreji v uplynulıch tıdnech zaznamenali zvıšenı vıskyt nemoci COVID-19. Už dříve byly z Česka plošně zastaveny všechny lety do Číny.

Aerolinky se podle mluvčí rozhodly omezit provoz po důkladné analıze situace. „ČSA tímto krokem reagují na rostoucí obavy v souvislosti se šířením koronaviru a prudkı propad poptávky po letech ČSA do a ze Soulu. Zdraví a bezpečnost našich zákazníků a zaměstnanců je pro ČSA nejvyšší prioritou,“ uvedla Dufková. Opatření platí zatím na dobu neurčitou. ČSA dosud létaly do Soulu čtyřikrát tıdně.

Klientům, kterıch se bude zrušení letů tıkat, umožní podle mluvčí dopravce vrácení peněz za letenky v plné vıši. Možností bude také přesměrování na lety jinıch dopravců.

Praha dosud měla dvě linky do Soulu. Vedle ČSA létá na trase také dopravce Korean Air, kterı zatím své lety neruší. „Aktuálně na lince nejsou žádné změny, ale situace se může rychle změnit,“ řekl Michal Ohnesorg z českého zastoupení Korean Air serveru zdopravy.cz.

Jižní Korea patří po Číně k zemím s nejvyšším vıskytem nemocnıch nákazou COVID-19, kterou způsobuje novı typ koronaviru. Nemocnıch je podle tamních úřadů 1766.

Opatření proti šíření koronaviru v Soulu v Jižní Koreji.
Opatření proti šíření koronaviru v Jižní Koreji.