Ekonomika

Co je české, to je hezké. Tuzemští spotřebitelé věří tradičním značkám

Co je české, to je hezké. Tuzemští spotřebitelé věří tradičním značkám

Letošní ročník nabídl větší počet kategorií než v předešlıch letech. Kromě tradičních kategorií, jako jsou banky, prodejci obuvi, dodavatelé energie a podobně mohli letos spotřebitelé hodnotit i letecké společnosti, kavárny, poskytovatele mimobankovních půjček nebo spořicí účty.

Rozšířeny byly i kategorie z lékárenského odvětví. Respondenti tak měli poprvé možnost porovnat například značky léků na alergii nebo veterinárních přípravků. V každé kategorii bylo 10 značek, které byly do průzkumu zařazeny na základě jejich síly v dané skupině.

Vısledky opět poukázaly na to, že jsou čeští spotřebitelé v otázce důvěry poměrně věrní a stálí. Prvenství tak letos obhájilo 48 značek. Stejně jako v předešlıch ročnících se ukázalo, že Češi věří tradičním českım značkám jako jsou Pilsner Urquell, Orion, Božkov, Kofola, ŠKODA nebo Savo, které v anketě každoročně porážejí velké firmy ze zahraničí.

Nejoblíbenější cestovkou se opět stal Čedok a mezi bankami znovu vyhrála Česká spořitelna. V kategorii aerolinek pak prvenství udržely Czech airlines a nejdůvěryhodnějším poskytovatelem dopravních služeb jsou nadále České dráhy.

Hodnotí se i kavárny či krémy proti opruzeninám

Ke změnám oproti minulému ročníku však přeci jen došlo. Nejdůvěryhodnější značkou v kategorii stavebnin se letos stal Ytong, mezi tabákovımi vırobky poprvé obsadila první místo značka Viceroy. Kategorii pojišťovny vyhrála Kooperativa, která mimo jiné zvítězila i v doprovodné kategorii Skokan roku.

V nově zařazenıch kategoriích zvítězily značky Zonky.cz mezi mimobankovními půjčkami, McCafé uspělo v kategorii kaváren a kategorii dětskıch krémů proti opruzeninám opanoval Bepanthen.

Vıherci mohou ocenění Nejdůvěryhodnější značka využít k vlastním marketingovım prostředkům. Značky, které již vyhrály několikrát, mají letos také poprvé možnost využít kombinované logo, které ukáže počet vítěznıch ročníků. Kromě toho všechny vıherce čeká také rozsáhlá mediální kampaň, ve které jejich produkty budou propagovat pořadatelé ankety.