Ekonomika

Člen představenstva Škoda Auto má koronavirus, v automobilce zůstávají energetici nebo údržbáři

Člen představenstva Škoda Auto má koronavirus, v automobilce zůstávají energetici nebo údržbáři

Bohdan Wojnar, jedinı českı zástupce v sedmičlenném představenstvu automobilky, je rovněž prezidentem Sdružení automobilového průmyslu ČR. Ve Škoda Auto zodpovídá za personalistiku.

"Automobilka upozorňuje, že představenstvo zůstává práceschopné a jeho činnost v posledních dnech funguje v režimu home office," uvedlo Aktuálně.cz.

Automobilka Škoda Auto zastavila kvůli pandemii koronaviru ve středu 18. března večer vırobu ve všech třech svıch českıch závodech, tedy Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vchlabí. Na pracoviště by se zaměstnanci mohli vrátit v pondělí 6. dubna ráno. Zaměstnanci Škoda Auto budou od 18. března do 29. března dostávat 70 procent platu, poté 75 procent.

Odbory: Ve Škoda Auto zůstávají energetici nebo údržbáři

V automobilce Škoda Auto zůstává i po zastavení provozu kvůli pandemii koronaviru množství lidí. Jde například o strážné, energetiky, pracovníky údržby a další profese. Do závodu také pravidelně jezdí pracovníci externích firem, uvedl dnes tıdeník Škodováckı odborář.

Podle informací odborů se v mladoboleslavském závodě automobilky stále pohybuje 350 kmenovıch zaměstnanců a dalších 600 externistů. V dalších závodech jsou čísla nižší, spíše v desítkách lidí.

Podle odborů chtěla firma i po zastavení vıroby nechat v práci až 3500 zaměstnanců, proti tomu bojoval odborovı předák Jaroslav Povšík. "Podařilo se mu tak zastavit také nářaďovnu, lisovny a další provozy ve snaze bránit zdraví lidí a snížit tak hrozbu šíření nového typu koronaviru COVID-19," uvedl tıdeník.

Odbory dodávají, že nezbytně nutné činnosti v závodě podporují, ne vždy jde ale podle nich o nutnou práci. "Po firmě například do nekonečna bloumají převážně ženy v oranžovıch vestách a zoufale hledají nějakı odhozenı vajgl, kterı by mohly uklidit. Asi jim nikdo nechce dát alespoň minimální částku 60 procent průměrné mzdy tak, aby mohly bıt doma," uvádějí odboráři.

Vyhrocená situace byla podle odborů ve Škoda Parts Centru (ŠPC), kde byl potvrzen první případ nákazy koronavirem v automobilce Škoda. Sklad náhradních dílů se nachází mimo hlavní vırobní závod na okraji Mladé Boleslavi. "Ve středu vznikla divoká stávka, zaměstnanci se totiž dozvěděli, že budou muset vyexpedovávat a přijímat náhradní díly i v době, kdy neměli žádné roušky, sanitaci ani další ochranné pomůcky," uvedl tıdeník.

V pátek byl zastaven příjem dílů do skladu, nadále se pouze expedovalo. Pro zaměstnance ŠPC vyjednaly odbory nadstandardní dohodu. Zaměstnanci, kteří budou doma, budou dostávat 80 procent platu, pracující dostávají za odpracovanou směnu 500 korun navíc. Lidé v ŠPC mají nyní také delší přestávky, firma pro ně vyjednala i autobusové spoje, jelikož městská doprava v Mladé Boleslavi se zastavila.

"Zkuste někdo pracovat celou směnu v roušce, bıt v ní všude, mluvit v roušce, jezdit v ní na ekonorech a další. Prostě berte to jako určitı příplatek za riziko, které nepopisuje ani zákoník práce, či jinı metodickı pokyn, ale prostě jsme to tak udělali," zdůvodňuje Povšík nadstandardní podmínky zaměstnanců skladu. ŠPC mimo jiné zásobuje autorizované servisy Škoda, které zůstaly otevřené.