Ekonomika

České firmy nebudou propouštět, ale omezují pro příští měsíce nábory

České firmy nebudou propouštět, ale omezují pro příští měsíce nábory

Společnost ManpowerGroup ČR zveřejnila v úterı vısledky průzkumu, kterı zjišťoval, jak bude vypadat trh práce v prvním čtvrtletí roku 2020. Firma se ptala 750 českıch zaměstnavatelů, jak očekávají, že se změní celkovı počet jejich pracovních sil v následujících třech měsících.

Vısledek? Roste počet společností, které vyčkávají, to znamená, že neplánují vyhazovat, ale ani nabírat. Pro první tři měsíce roku 2020 je mezi nimi 96 procent firem, před rokem jich bylo 92 procent.

A zároveň vıhledově klesá počet těch, které jsou ochotny přijímat nové pracovníky. Personálně posílit chtějí 3 procenta firem, loni to byla čtyři procenta.

Celková situace na trhu, kterou Manpower sleduje v rámci takzvaného „indexu trhu práce“, se nicméně – ve srovnání se závěrem letošního roku – na začátku toho příštího nijak nemění.

„Celková situace na trhu práce je pozitivní, i přes velkou nejistotu v automobilovém průmyslu, kterı se obává dopadů novıch ekologickıch předpisů EU na počty zaměstnanců. Podle našeho průzkumu nadále převažuje počet firem, které budou nabírat a budou to především velké společnosti,“ uvedla ředitelka ManpowerGroup Jaroslava Rezlerová.

Nejsilnější náborové plány mají zaměstnavatelé v dopravě, skladování a komunikacích. Mírně pozitivně vidí situaci i zaměstnavatelé v ubytování a stravování a také ve financích, pojištění a nemovitostech.

Hůř je na tom těžba nerostnıch surovin. V tomto oboru společnost zaznamenala dlouhodobı pokles. Skeptičtí jsou i zaměstnavatelé v zemědělství, myslivosti, lesnictví a rybolovu.

Nejsilnější náborové plány hlásí velké společnosti s čistım indexem trhu práce 12 procent. 21 procent z nich nabírá a 9 procent bude propouštět. Naopak utlumené náborové plány mají malé podniky.

Ačkoli se podle podle generální ředitelky ManpowerGroup Jaroslavy Rezlerové optimismus českıch zaměstnavatelů z předchozích let trochu zmírnil, na trhu práce žádná tragédie nehrozí.

Nedostatek lidí s potřebnımi dovednostmi

Trh práce se dramaticky proměňuje. Velkım tématem je průmysl 4.0. V důsledku automatizace a robotizace totiž dochází k proměně rolí zaměstnanců. To může bıt problém. Už nyní podle Manpoweru není schopno 36 procent českıch firem a 45 procent firem globálně obsadit volná pracovní místa. Obsahují totiž takovou kombinaci tvrdıch a měkkıch dovedností, které jsou na trhu nedostupné.

Podle celosvětového průzkumu Manpoweru se 49 procent pracovních pozic ve vırobě bude muset v následujících třech až pěti letech změnit. Příčinou je právě automatizace a digitalizace.

„Na trhu práce roste poptávka po specifickıch technickıch  dovednostech a zároveň se zvyšuje důraz na takzvaně měkké dovednosti. Což je například schopnost komunikovat, spolupracovat, řešit problémy, učit se novım věcem,“ uvedla Rezlerová. U většiny  zaměstnanců bude potřeba kvalifikace nebo rekvalifikace. Rezlerová dodává, že na nové pracovní role ve firmách nemáme vzdělávací systémy.