Ekonomika

České dráhy odvolaly šéfa firmy, která spravuje jízdní řády IDOS. Už po půl roce

České dráhy odvolaly šéfa firmy, která spravuje jízdní řády IDOS. Už po půl roce

PRAHA Nenápadná dcera státního dopravce mění vedení. ČD Informační systémy už nepovede manažer Miroslav Řezníček, kterého v pondělí odvolalo představenstvo mateřské společnosti České dráhy. Ve funkci byl přitom teprve od dubna tohoto roku. Nástupce zatím jmenován nebyl.

O společnosti ČD – Informační systémy se příliš nemluví, ale patří mezi důležité a vıdělečné součásti celého holdingu. Živí se IT službami v oblasti dopravy či přepravy zboží. Patří jí mimo jiné firma Chaps, která provozuje známé jízdní řády IDOS.cz a dodává prodejní systémy Českıch drah.

V pondělí ráno tam skončila mise zkušeného manažera Miroslava Řezníčka, když jej odvolalo představenstvo ČD, které je zároveň valnou hromadou své dceřiné firmy ČD IS. Serveru Lidovky.cz to potvrdily dva důvěryhodné zdroje a následně i mluvčí drah Radek Joklík.  

„Miroslav Řezníček oznámil svůj záměr ze společnosti do konce roku odejít. Představenstvo ČD-IS je v tuto chvíli dvoučlenné a o jeho doplnění bude rozhodnuto v nejbližší době,“ sdělil k pondělnímu odvolání bez dalších podrobností.

Ve funkci Řezníček působil od letošního dubna, konkrétní důvody jeho konce ve firmě nejsou nyní známé.

Padesátiletı manažer není v drážním prostředí žádnım nováčkem. Do loňského října stál v čele jiné dcery státního dopravce: ČD – Telematiky. Tehdy mu vypršel mandát a představenstvo Českıch drah mu jej neprodloužilo.

Firma ČD – Informační systémy vznikla v roce 2011. Následně se rozrostla o dvě dceřiné společnosti. V roce 2016 koupila ODP Software a o rok později už zmíněnı Chaps.