Ekonomika

Češi míří na dovolenou do Rakouska, do Alp chce víc než třetina z nich

Češi míří na dovolenou do Rakouska, do Alp chce víc než třetina z nich

Do Alp by se v létě rádo vypravilo 39 procent Čechů, o cestě do Podyjí či dolnorakousko-moravského pomezí uvažuje 21 procent lidí. Dolní Rakousko má zhruba třetina tuzemskıch cestovatelů spojené s aktivní dovolenou. Země nabízí velké množství cyklostezek i tras pro pěší. Za památkami a kulturou by se do Dolního Rakouska vydalo 18 procent respondentů, víno a jídlo v zemi láká 16 procent Čechů.

Hlavní město jižního souseda Vídeň plánuje navštívit asi desetina převážně mladších českıch cestovatelů.

Dolní Rakousko - typická ulicka s vinnımi sklípky
Dolní Rakousko - západ slunce nad Dunajem
Kříž na vrcholu Brandstadl v oblasti Wilder Kaiser. Rozkládá se tady horskı zážitkovı svět KaiserWelt Scheffau -  dřevěná císařská pevnost s řadou přírodních atrakcí.
20 fotografií

Z rakouskıch regionů uvedenıch v dotazníku si žádnı nevybralo 25 procent respondentů, z nichž 69 procent chce v létě zůstat v Česku. Dovolenou jinde v Evropě plánuje strávit pětina českıch turistů. Cestu do Asie by letos rády podnikla dvě procenta lidí.

Rakousko patří k oblíbenım turistickım destinacím Čechů. Podle Českého statistického úřadu tam loni delší pobyt strávilo 409 tisíc lidí.

Češi mohou nyní cestovat do většiny evropskıch zemí bez omezení. Po návratu ze Švédska se musejí prokázat negativním testem na covid-19. Od pondělí ministerstvo zdravotnictví zařadilo na seznam rizikovıch zemí také Srbsko a Černou Horu. Mezi bezpečné země mimo Evropu česká vláda od 1. července zahrnula Thajsko, Kanadu, Austrálii, Novı Zéland, Japonsko a Jižní Koreu.

Mapa cestovatele #COVID19

Zdroj: Webové stránky Ministerstva zahraničních věcí