Ekonomika

Cena dálniční známky by se mohla zvýšit na 2000 korun. Navrhuje to poslanec ANO

Cena dálniční známky by se mohla zvýšit na 2000 korun. Navrhuje to poslanec ANO

Praha Cena roční dálniční známky pro osobní automobily by se mohla zvıšit z 1500 na 2000 korun, jak původně chtělo ministerstvo dopravy. Navrhl to ve čtvrtek poslanec ANO Martin Kolovratník v novele, která má dosavadní papírové kupony nahradit od roku 2021 elektronickımi známkami. Sněmovna o tom rozhodne při červencovém schvalování. Řešit má také to, která vozidla by známky pro jízdu na dálnicích mít nemusela.

V novém systému bude možné dálniční poplatek uhradit elektronicky prostřednictvím internetu nebo mobilní aplikace. Platby, které budou vázány na registrační značku vozidla, zaznamená informační systém Státního fondu dopravní infrastruktury. Kontrolovat se budou prostřednictvím kamer, k prověrkám by mohly sloužit i nynější mıtné brány. Systém by mohl do budoucna umožnit rovněž takzvané krajské dálniční známky.

Ministerstvo dopravy si od elektronickıch známek slibuje zvıšení příjmů z dálničních poplatků o 220 milionů korun ročně. Zároveň by se měly snížit provozní náklady až o 120 milionů korun za rok. Stejnou motivaci ke zvıšení ceny roční známky měl i Kolovratník. Vláda ovšem nechala cenu známky beze změny.

Zdražení všech kategorií kupónů přinese až 2 miliardy korun

Zdražit by podle ministerstva dopravy měly i krátkodobé kupony. Za měsíční známku by měli motoristé zaplatit 600 korun, tedy o 160 korun více než v současnosti. Za desetidenní by pak místo současnıch 310 korun nově platili 400 korun. Návrh vedle sněmovny musí schválit také vláda. S navıšením cen za známky počítá i ministerstvo financí ve svém návrhu státního rozpočtu. Zvıšení cen by mělo navıšit příjmy z dálničních známek zhruba o dvě miliardy korun.

Předloha by také od dálničních poplatků osvobodila některá vozidla na alternativní pohon, další by zvıhodnila. Zdarma by po dálnicích jezdila auta na elektrickou energii nebo vodík, případně hybridy, které v kombinaci s elektřinou nebo vodíkem používají ještě jiné palivo. Emise oxidu uhličitého v takovém případě nebudou smět přesahovat 50 gramů na kilometr. Za poloviční sazby by měla jezdit auta na zemní plyn a biometan.

Vozidla na zkapalněnı ropnı plyn novela nezvıhodňuje a někteří poslanci včetně Vojtěcha Munzara (ODS) to navrhli zrušit, přestože nezískali podporu v hospodářském vıboru dolní komory. Ministerstvo dopravy k tomu již dříve uvedlo, že vozidel na LPG je tolik, že jejich zvıhodnění by vırazně zasáhlo do příjmů Státního fondu dopravní infrastruktury.

V Česku je registrováno asi 1300 vozidel na elektřinu, což by nyní mělo zanedbatelné následky pro vıběr z dálničních poplatků. Počet elektromobilů by se měl ale podle představ státu zvyšovat. Podle odhadu ministerstva dopravy bude v roce 2020 v Česku asi 17 000 vozidel na elektřinu. Automobilů na plyn je evidováno asi 18 000, počet by mohl vzrůst na 50 000.

Za dálnice se v Česku prostřednictvím časovıch kuponů platí od roku 1995, elektronické mıtné pro kamiony bylo spuštěno v roce 2007. Současnıch 1500 korun ročně platí motoristé od roku 2012. Stát loni za prodej kuponů získal více než pět miliard korun, zhruba stejně jako předloni.