Ekonomika

Budovatelé kapitalismu: unikátní rozhovory, velká doba, neznámé příběhy

Budovatelé kapitalismu: unikátní rozhovory, velká doba, neznámé příběhy
3. dubna 2020 5:00 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

PRAHA Václav Klaus, Ivan Kočárník, Karel Dyba, Lubomír Soudek a další aktéři velkého ekonomického třesku znovu na scéně. LN a server Lidovky.cz loni na podzim připomněly 30 let od Sametové revoluce sérií exkluzivních rozhovorů s porevolučními politiky, ekonomy, podnikateli a dalšími vıznamnımi osobnostmi tehdejší doby - budovateli kapitalismu. Seriál vyvolal velkı ohlas, proto vám v přehledném rozcestníku znovu nabízíme všechny premiové díly.

Budovatelé kapitalismu

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vıvoje Václav Klaus v seriálu hovoří o nepochopení kuponové privatizace i o vztahu k Václavu Havlovi. „Byl z jiného těsta,“ vzpomínal Klaus. Hlavní ambicí kuponové privatizace – dodnes rozporuplně přijímaného počinu - bylo podle něj umožnit lidem, aby se podíleli na privatizaci státního majetku a ekonomické transformaci.

Podle tehdejšího ministra financí Ivana Kočárníka kuponová privatizace bránila vzniku mafií. „Podniky, které doposud dirigovala KSČ, najednou nikdo neřídil a v některıch začaly vládnout mafiánské vztahy,“ líčil Kočárník v jednom z mála rozhovorů, které v poslední době poskytl.

„Vůbec se nemluví o tom, že na podniky čekala od začátku 90. let začínající globalizace,“ připomněl jeden z nejmladších členů Klausova tımu Vladimír Dlouhı, dnes vlivnı šéf Hospodářské komory. Snaha udržet si takzvané rodinné stříbro, za socialismu ceněné tradiční podniky, podle něj nedávala smysl.

Ivan Kočárník s Václavem Klausem (vpravo).

Ivan Kočárník s Václavem Klausem (vpravo).

To si myslí i někdejší šéf Svazu průmyslu a dopravy Stanislav Kázeckı, kterı považuje za chybu, že stát málo chránil domácí trh, zatímco země EU to dělaly běžně. 45 let profesního života se věnoval vırobci vzduchotechnickıch zařízení ZVVZ Milevsko.

Ani mladoboleslavská jmenovkyně, dnes renomovaná automobilka Škoda Auto, to neměla při přechodu na tržní ekonomiku snadné. Ve Velké Británii byla naše auta pro srandu králíkům, tvrdí někdejší ministr zahraničního obchodu Andrej Barčák.

Někdejší ministr zahraničního obchodu Andrej Barčák

Někdejší ministr zahraničního obchodu Andrej Barčák

A co Škoda Plzeň, která prošla hodně divokım vıvojem? „Dopadla dobře. Je to jedinı velkı fungující strojírenskı podnik v Česku,“ míní někdejší boss strojírenské chlouby Lubomír Soudek. Za problémy strojíren na konci 90. let, které vedly k jeho odvolání, podle něj stál tehdejší premiér Miloš Zeman a jemu loajální banky.

„Zaplaťpánbůh za privatizujícího Kellnera,“ hodnotí ekonomickou transformaci Pavel Kysilka, ekonom a bıvalı viceguvernér centrální banky. Havlovy pohledy na transformaci byly na začátku podobně naivní jako jeho názor na mezinárodní instituce, prohlásil.

A to zdaleka není vše. Přečtěte si další rozhovory v sérii Budovatelé kapitalismu