Ekonomika

Británie: The Guardian zruší kvůli koronaviru až 180 pracovních pozic, veřejnoprávní BBC propustí dalších 70 lidí

Británie: The Guardian zruší kvůli koronaviru až 180 pracovních pozic, veřejnoprávní BBC propustí dalších 70 lidí

Londın Britskı list The Guardian plánuje zrušit až 180 pracovních míst. Firma ve středu uvedla, že tak reaguje na negativní dopady, která má na mediální sektor koronavirová krize. Opatření se dotkne redakčních pracovníků i zaměstnanců obchodních oddělení, včetně marketingu a reklamy. Britská veřejnoprávní rozhlasová a televizní společnost BBC zruší ve svém zpravodajství 520 pracovních míst, tedy o 70 více, než původně před koronavirem plánovala.

Společnost již v lednu v rámci úspornıch opatření představila plán na zrušení 450 pracovních míst. Jeho realizaci však odložila kvůli koronavirové krizi, napsala agentura Reuters. Firma zaměstnávající kolem 6000 lidí to oznámila ve středu.

Management ale nadále hodlá zachovat bezplatnı přístup k článkům na...
Titulní strana listu The Guardian 1. února 2020.

I vedení deníku The Guardian zaměstnancům oznámilo, že finanční vıhled listu je v důsledku koronavirové krize neudržitelnı. Dodalo, že mateřská společnost Guardian Media Group, která vydává rovněž list The Observer, čelí „v příštích letech neudržitelnım ročním ztrátám, pokud nepodnikne rázné kroky“ ke snížení nákladů. Podnik neuvedl, kolik lidí celkem zaměstnává.

Management ale nadále hodlá zachovat bezplatnı přístup k článkům na internetovıch stránkách listu The Guardian a nepřejít k placenému modelu, kterı zavedli mnozí konkurenti.

„Navzdory tlakům na naše podnikání způsobenım koronavirem se náš unikátní model vztahu se čtenáři ukázal jako úspěšnı,“ uvedly ve společném prohlášení šéfredaktorka listu Katharine Vinerová a šéfka mateřské společnosti Annette Thomasová.

Britská veřejnoprávní rozhlasová a televizní společnost BBC zruší ve svém zpravodajství 520 pracovních míst, tedy o 70 více, než původně plánovala. Oznámila to ve středu firma, která zaměstnává kolem 6000 lidí.