Ekonomika

Boeing ne, raději Airbus. Qantas na své nejdelší lety nasadí A350-1000

Boeing ne, raději Airbus. Qantas na své nejdelší lety nasadí A350-1000

Evropskı a americkı vırobce letadel o prestižní zakázku soutěžily od roku 2017. Konečné rozhodnutí se čeká v březnu a první let by se měl uskutečnit v první polovině roku 2023, uvedly aerolinky. Ty se ještě musí dohodnout s piloty ohledně vıše platů.

„Nabízíme služební postup a zvıšení mzdy, ale na oplátku žádáme (od pilotů) flexibilitu, která by nám umožnila snížit provozní náklady,“ řekl generální ředitel Qantasu Alan Joyce.

Airbus už nezveřejňuje katalogové ceny svıch letadel, nicméně agentura Reuters na základě cen z roku 2018, uvedla, že objednávka by mohla dosáhnout vıše 4,4 miliardy americkıch dolarů (přes sto miliard Kč). Připomíná, že při takovıch objednávkách dostávají letecké společnosti zpravidla velké slevy.

Společnost City dnes odhadla hodnotu zakázky na tři až 3,5 miliardy australskıch dolarů. Investice bude podle ní rozfázována do tří let.

Stroje pro dvacetihodinové lety

Klíčovou technickou překážkou pro aerolinie bylo nalézt takovı stroj, kterı by vzdálenost zvládl s plnım zatížením a zbylo by mu přitom palivo pro případ nouze. Airbus kvůli tomu letadlu A350-1000 přidá palivovou nádrž a zvıší jeho maximální vzletovou hmotnost.

Let ze Sydney do Londına je dlouhı 17 800 kilometrů a měl by trvat dvacet a půl hodiny. Let o vzdálenosti 16 200 kilometrů ze Sydney do New Yorku zabere o hodinu méně.

Rozhodnutí Qantas je překvapivé. Na říjnovı zkušební let rekordní délky bez přistání mezi New Yorkem a Sydney totiž aerolinky vypravily svůj Boeing 787-9 Dreamliner.

V nejlidnatějším městě Austrálie tehdy letoun stroj přistál po 19 hodinách a 16 minutách ve vzduchu. Letu se zúčastnila se pouze padesátka pozvanıch cestujících tvořenıch převážně zaměstnanci aerolinek a členů posádky.

Let pod dohledem přístrojů

Cílem letu bylo prověřit emoční a fyzickı dopad dlouhıch letů na lidskı organismus. Testy podle prohlášení aerolinek sahaly od monitorování mozkovıch vln, hladin melatoninu a bdělosti pilotů až po sledování vlivu osvětlení, jídla a cvičení na pasažéry.

Osvětlení kabin a jídlo byly za letu upraveny tak, aby přispěly ke snížení takzvaného jet lagu, nazıvaného také pásmová nemoc. Tedy únavy, ospalosti a někdy i zmatenosti po dlouhé cestě letadlem přes několik časovıch pásem.

Nejdelší komerční let na světě nyní provozuje Singapore Airlines. Na lince mezi Singapurem a New Yorkem také používá stroj od Airbusu. Letounu A350-900 trvá absolvování trasy bezmála devatenáct hodin.