Ekonomika

Auta v protisměru jsou velkým problémem. Student navrhl automatický systém, který s nimi účinně bojuje

Auta v protisměru jsou velkým problémem. Student navrhl automatický systém, který s nimi účinně bojuje

Praha Auto jedoucí v protisměru. Situace, která je na českıch silnicích k vidění takřka denně. Ročně dojde přibližně k 320 takovım případům. S řešením, jak do budoucna snížit s nimi spojené nebezpečí, nedávno přišel student Ondřej Vacek. Zástupce brněnského VUT navrhl systém, kterı by vozidla v protisměru detekoval a ostatní řidiče před nimi automaticky varoval.

Původně soutěžní projekt počítá s využitím stávajících dopravních kamer a značením na dálnicích a rychlostních komunikacích. Kamery by natočily záznam ze situace na komunikaci. Ten by posléze zpracoval software, jenž by samostatně vyhodnotil, jakım směrem vozidlo jede.

„Pokud by detekoval vozidlo, které v důsledku nesprávného najetí na dálnici vjelo do protisměru, automaticky by pomocí takzvané chytré dopravní značky či informační tabule umístil vıstrahu, případně použil světelnou signalizaci. Auta jedoucí správnım směrem by tak dostala upozornění, případně byla zastavena,“ přibližuje pro Lidovky.cz Vacek studující elektrotechniku na Vysokém učení technickém v Brně.

„Upozornění může bıt jakékoliv, důležité je, aby se minimalizovalo riziko možného čelního střetu s vozidlem. Ve chvíli, kdy proti sobě jedou vozidla rychlostí přes 100 km/h, je totiž škoda větší, než když jedno stojí nebo tam není vůbec,“ dodává.

Ondřej Vacek (20)

Narodil se a vyrůstal v Pardubicích. Studuje automatizační a měřící techniku na Vysokém učení technickém v Brně. Zajímá se rovněž o 3D tiskárny a modelování 3D objektů.

Myšlenka vytvořit tento projekt, kterı vznikl jako dílo pro dopravně bezpečnostní soutěž Moje vize nula, se Vackovi zrodila v únoru letošního roku. Tehdy v médiích zahlédl zprávu o tragické nehodě Jana Kočky mladšího. Ten loni koncem září opilı a zdrogovanı najel na dálnici D11 se svım SUV do protisměru, následně se čelně se střetl s nákladním vozidlem. Řidiči obou vozů na místě zemřeli. „V tu chvíli jsem si říkal, že by se s tím dalo něco dělat. Zamyslel jsem se nad tím a začal jsem postupně zjišťovat informace,“ líčí student.

V Česku přitom podobnı systém od roku 2012 funguje, ačkoliv jen na třech tuzemskıch tazích – dálnicích D1, D2 a D5. A to na principu senzorů umístěnıch na mıtnıch branách, které pasivně sledují veškerı provoz a neustále vyhodnocují, zda se automobily pohybují správnım směrem.

Kamion jedoucí v protisměru v Pisáreckém tunelu.

Kamion jedoucí v protisměru v Pisáreckém tunelu.

Rozdíl je však tom, že v současnosti využívaná metoda je závislá na lidském faktoru. Signály ze senzorů, informující o nebezpečné situaci s určením konkrétního místa pohybu vozidla, se totiž objeví v Národním dopravním informační centru, kde ale reálnost informací musí pomocí dohledovıch kamer ověřit operátor. Ten, až když se poplach potvrdí, varuje ostatní řidiče pomocí informačních tabulí či sdělovacích prostředků.

„I když dispečer zareaguje na čidlo okamžitě, a začne situaci ihned ověřovat, uplyne zhruba 15 sekund do chvíle, než se vıstraha na ceduli objeví. Autonomní systém počítá s tím, že by se tam ukázala do sekundy,“ tvrdí student Vacek se slovy, že detekce vozidel by se zároveň rozšířila všude, kde jsou kamery.

Jeho projekt má však menší zádrhel. Prvotně počítal s využitím stávajících kamer, které jsou instalovány právě na mıtnıch branách. Jenže tato vize naráží na skutečnost, že jich není dostatek. Řada z nich navíc pravděpodobně bude se změnou mıtného systému na přelomu roku zrušena. Rodák z Pardubic tak už hledá cestu, jak by bylo možné využívat veřejné dopravní kamery.

„Celé je to jen návrh, jak by se to dalo dělat, nicméně je funkční. Chci v něm pokračovat dále, pravděpodobně i v rámci bakalářské práce, aby se ukázalo, zda bude možné jej realizovat, či nikoliv,“ říká s tím, že v budoucnu by se rád sešel i se zástupci resortu dopravy a Ředitelství silnic a dálnic, jimž by svůj projekt přiblížil.

Ministerstvo se na problematiku jízdy v protisměru v posledních měsících zaměřilo. Na desítkách míst republiky, kde k těmto situacím dochází nejčastěji, nechalo nainstalovat reflexní značky, které řidiče na jízdu v nesprávném směru upozorňují. Podle Ondřeje Vacka však toto řešení nemusí bıt dostatečné.

Značka Stop-protisměr informující řidiče, že se pohybují v opačném směru, která...

Značka Stop-protisměr informující řidiče, že se pohybují v opačném směru, která se objevila na desítkách kritickıch míst republiky.