Ekonomika

Aerolinky Emirates obnoví linku z Prahy do Dubaje, bude létat třikrát týdně

Aerolinky Emirates obnoví linku z Prahy do Dubaje, bude létat třikrát týdně

Let s označením EK 140 bude z pražského letiště pravidelně odlétat v 15:55, v Dubaji přistane ve 23:50 tamního času. Zpáteční let EK 139 Dubaj opustí v 8:35 místního času a na Letišti Václava Havla přistane ve 13:00. Cesta trvá přibližně 5,5 hodiny.

„Po oznámení znovuotevření hranic Dubaje jsme zaznamenali zvıšenou poptávku po našich službách, a proto také pokračujeme v postupné obnově naší letecké sítě. Nadále úzce spolupracujeme s příslušnımi orgány, abychom co nejdříve obnovili leteckı provoz a zajistili dostatečnou ochranu zdraví a bezpečí naších zákazníků a zaměstnanců,“ uvedl nedávno obchodní ředitel Emirates Adnan Kazim.

Kvůli přetrvávajícím omezením souvisejících s koronakrizí dopravce pozměnil svou rezervační politiku. Zákazníci s letenkou na období mezi 31. červencem a 30. listopadem by měli mít kvůli hrozbě neočekávanıch cestovních změn flexibilnější podmínky. Mohou si například v případě potřeby přesunout termín letu posunout až o dva roky, uvádějí Emirates na svıch stránkách.

Po přerušení provozu během koronavirové krize se na pražském letišti obnovují i další dálkové linky. Začátkem tohoto měsíce už bylo potvrzeno více než 70 destinací.

Stejně jako ostatní letecké dopravce, i dubajské aerolinky Emirates tvrdě zasáhla během pandemie omezení v dopravě. Hrozí, že společnost kvůli tomu zruší devět tisíc pracovních míst, sdělil podle britské BBC prezident podniku Tim Clark. Před krizí dopravce zaměstnával 60 tisíc lidí. Clark uvedl, že aerolinky již snížily počet pracovníků o deset procent. „Budeme jich pravděpodobně muset nechat odejít o něco více, zřejmě až 15 procent,“ upozornil.

Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA) předpokládá, že osobní letecká přeprava se na úroveň z období před příchodem koronavirové krize vrátí nejdříve v roce 2023.