Ekonomika

Aerolinky Air France-KLM jsou kvůli koronaviru ve ztrátě. Propadly se o více než miliardu eur

Aerolinky Air France-KLM jsou kvůli koronaviru ve ztrátě. Propadly se o více než miliardu eur

Paříž Francouzsko-nizozemská letecká společnost Air France-KLM se ve třetím čtvrtletí propadla do provozní ztráty 1,05 miliardy eur (28,8 miliardy Kč) ve srovnání se ziskem 909 milionů eur ve stejném období loni. Firma v pátek také varovala před dalším zhoršením, neboť rostoucí počet případů nákazy novım koronavirem přináší v mnoha zemích další cestovní omezení.

Ztráta za uplynulé čtvrtletí ale byla nižší, než čekali analytici. Ti ji odhadovali na 1,24 miliardy eur, uvedla agentura Reuters.

Vınosy klesly o 67 % na 2,52 miliardy eur (69 miliard Kč), zatímco analytici počítali s poklesem pouze na 2,79 miliardy eur.

Nárůst počtu novıch případů nemoci covid-19 ohrožuje aerolinky, které už koronavirová krize citelně oslabila a prakticky zastavila dálkové lety. „Naše vısledky citelně ovlivnilo postupné uzavírání hranic ve druhé polovině srpna a další zhoršení pandemie,“ upozornil generální ředitel Ben Smith.

Společnost má především díky pomoci od vlád Francie a Nizozemska k dispozici 12,4 miliardy eur, což je záchrannı polštář srovnatelnı s evropskımi konkurenty Lufthansa a IAG. Čistı dluh aerolinek ve čtvrtletí vzrostl o 1,34 miliardy na 9,31 miliardy eur. Finanční ředitel Frédéric Gagey však upozornil, že odčerpávání peněz teď zrychlí kvůli dalšímu citelnému snížení provozu.

Francouzská část Air France bude ve čtvrtém čtvrtletí zřejmě provozovat méně než 35 procent loňské kapacity. Nizozemská část KLM na tom bude patrně bude jen o trochu lépe.

Hrubá provozní ztráta činila 442 milionů eur ve srovnání se ziskem 1,65 miliardy eur loni. Aerolinky ale upozorňují, že ve čtvrtém čtvrtletí budou vısledky ještě horší. Mimořádné náklady na restrukturalizaci 565 milionů eur pak přispěly k čisté ztrátě 1,67 miliardy eur. Loni měly aerolinky čistı zisk 363 milionů eur.

Světlım bodem v hospodaření bylo zdvojnásobení vınosů divize nákladní přepravy, a to díky vyšším cenám za přepravu. Ani to však příliš vıznamně nezmírnilo propad širšího trhu.