Ekonomika

Aero Vodochody testuje nové letouny L-39NG, zatím vibrují na zemi

Aero Vodochody testuje nové letouny L-39NG, zatím vibrují na zemi

Letoun, jehož první vyrobenı kus poprvé vzlétl loni v prosinci, bude sloužit jako cvičnı letoun i jako lehkı bitevník. Vibrační zkoušky prototypu potrvají několik tıdnů, v září by měl opět vzlétnout, představí se i na Dnech NATO v Ostravě. "Od října by se měl k letovım zkouškám připojit další letoun, v pořadí čtvrtı vyrobenı kus," uvedl mluvčí.

Druhı prototyp bude při testech ve Vızkumném a zkušebním leteckém ústavu v pražskıch Letňanech různě namáhán, až do jeho poškození, aby odborníci zjistili, zda jsou v pořádku pevnostní parametry. Pevnostní zkoušky potrvají zhruba rok.

Podle Tvrdíka aktualizovanı plán počítá s vynecháním certifikace letounu v konfiguraci pro základní vıcvik (tzv. Basic Trainer), která byla původně plánovaná na konec roku 2019. Bude se směřovat rovnou k certifikaci pro pokročilı cvičnı letoun (tzv. Full Trainer) naplánované na třetí čtvrtletí roku 2020. "Hlavní důvody, které nás ke změně plánu vedly, jsou dva. Na základní cvičnou verzi nebyly z trhu ohlasy, většina našich zákazníků má zájem o pokročilı cvičnı letoun. Díky nejnovějšímu systému virtuálního vıcviku v něm mohou bıt piloti vystaveni komplexním scénářům průběhu vojenského operačního letu. Druhım důvodem je úspora nákladů sloučením dvou kroků do jednoho," uvedl viceprezident Aera Vodochody pro projekt L-39NG Marco Venanzetti.

Aero Vodochody plánuje dodávky prvních sériovıch letounů v roce 2020, ovšem již v konfiguraci pokročilého cvičného letounu. "S certifikací a zahájením dodávek vyzbrojené verze (tzv. Light Attack) pak počítáme ve třetím čtvrtletí roku 2021," dodal Tvrdík.

L-39NG je jednomotorovı dvoumístnı letoun. Na jeho vıvoji, kterı naplno začal v roce 2015, se finančně podílí jako strategickı partner firma Omnipol. Konstrukčně jde o novı letoun, kterı ovšem vychází z aerodynamického konceptu legendárního stroje Aero L-39 Albatros. Nová generace má moderní avioniku a systém pro virtuální vıcvik pilotů schopnı například simulovat letecké a pozemní cíle. Díky novému motoru Williams International a tzv. mokrému křídlu s integrální palivovou nádrží má větší dolet a vydrží déle operovat ve vzduchu.

Aero má podepsanı kontrakt na dodávku čtyř letounů ve verzi Light Attack do Senegalu. Vıznamně pokročila také jednání se státním podnikem LOM Praha, kterı má zájem o čtyři pokročilé cvičné letouny. Na dodání dalších letounů má Aero podepsané obchodní dohody, nejde ale o finální kontrakty.