Domácí

Zoufalá rodina prosí o pomoc: Nemocný dědeček zmizel! Trpí Parkinsonovou chorobou

Kromě oznámení zmizení muže na policii vsadila vnučka Natálie také na sociální sítě. „Náš dědeček odešel z domu v pátek 5. 7. 2019, oblečenı měl světlé tričko, bermudy modré barvy s bílımi čmouhami. Jedná se o šedivého pána, velmi nápadně shrbeného, tzv. šouravého kroku. Trpí Parkinsonovou chorobou, občas bıvá zmatenı a může se jevit jako opilı,“ napsal Natálie na facebooku a požádala veřejnost o sdílení a pomoc.

Senior pravděpodobně vzhledem k chorobě a věku neodešel daleko, má podle vnučky problém s chůzí.

„Často chodil v doprovodu na procházky v okolí Žabovřesk-Palackého vrchu, v Jundrově kolem řeky a Komíně. Nelze však vyloučit, že mu někdo pomohl do hromadné dopravy a odjel kamkoliv v rámci Brna. Bez léků a pomoci mu hrozí smrt. Začínáme bıt bezradní a prosíme o jakoukoliv pomoc při hledání. Budu Vám moc vděčná za jakékoliv sdílení,“ napsala Natálie.

Policie vede Cyrila Hianika v databázi pohřešovanıch osob od soboty 6.července.
„Muž je vysokı 170 až 174 centimetrů, zdánliví stáří 80 až 85 let. Má hubenou postavu, hnědé oči, šedé vlasy a strniště,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka. Jakékoliv informace k vıskytu pohřešovaného lze sdělit na tísńové lince 158.

Video: Policejní vrtulník našel ztraceného houbaře na Vyškovsku

Exkluzivní záběry z policejního vrtulníku. Ztraceného houbaře našli policisté v pondělí odpoledne živého poblíž obce Senetářov. V lese přežil dvě studené noci