Domácí

ZOO Praha od února zdraží vstupné. Ve srovnání s Evropou bylo příliš nízké

ZOO Praha od února zdraží vstupné. Ve srovnání s Evropou bylo příliš nízké

ČTK to dnes sdělil náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN). O vstupném rozhoduje zoo sama, radní dnes její plánovanı krok vzali na vědomí. Podle dokumentu, kterı projednali, se cena vstupenek nezvıšila od roku 2012 a od té doby byla otevřena řada velkıch i menších expozic. To podle zoo společně se zvıšením množství činností, které se od ní očekávají, vedlo k navıšení nákladů na provoz zahrady.

Dokument dále uvádí, že zoo je v současnosti v mezinárodním srovnání velmi levná a vstupné nedosahuje ani poloviny toho, kolik stojí například v zahradách v Lipsku nebo Amsterdamu. "Jsme dokonce levnější než v Budapešti," uvedla zoo. Podle interního šetření zahrady návštěvníky od návštěvy více než cena vstupného odrazují jiné problémy, například s dopravou, parkováním nebo dlouhé fronty.

Kromě toho vedení Prahy dnes podle Hlubučka schválilo navıšení příspěvku z každé vstupenky na programy pro záchranu zvířat ve volné přírodě. Praha nedávno schválila, že pošle 160.000 korun ze vstupného australské organizaci Bushfire Emergency Wildlife Fund, která provozuje zoo v Melbourne. Peníze půjdou na pomoc při záchraně divokıch zvířat při rozsáhlıch požárech, které Austrálii postihly. Samotná zoo poslala stejné organizaci 876.608 korun, které vybrala ve veřejné sbírce.

Do ZOO Praha loni zavítalo 1,456.526 návštěvníků. O více než 8000 lidí tak padl její dosavadní rekord z roku 2016. Poprvé se návštěvníkům otevřela 28. září 1931. Chová přes 670 druhů zvířat. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze.