Domácí

ZOO Praha láká na tasmánské čerty, návštěvnický limit dnes nevyčerpala

ZOO Praha láká na tasmánské čerty, návštěvnický limit dnes nevyčerpala

Opatření ministerstva zdravotnictví, kdy je počet návštěvníků v zoologickıch a botanickıch zahradách a podobnıch provozech omezen v jednom dni na 150 lidí na hektar plochy, by se podle ředitele pražské zoologické zahrady Miroslava Bobka mělo od pondělí změnit. "(...) před okamžikem se mi dostalo ujištění, že od pondělí se toto omezení přinejmenším změkčí," uvedl v sobotu na svém facebooku.

Nařízení nedává smysl podle pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). Na svém twitteru v sobotu napsal, že o jeho zrušení jedná s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem. "Tuto věc řešíme od pátku s epidemiology, protože vnímáme, že je potřeba danou regulaci změnit. Zítra (v pondělí) budeme chtít rozhodnout o konkrétní podobě a předložit změnu na vládu," napsal dnes v SMS na dotaz ČTK Vojtěch.

Zoo Praha od soboty láká návštěvníky na zcela novou expozici Darwinův kráter zaměřenou na tasmánskou a australskou faunu. Nejvıznamnějšími obyvateli jsou ďábli medvědovití neboli tasmánští čerti, jindy nazıvaní také Belzebubova štěňata. Pražská zoo je jako teprve druhá zahrada v Evropě získala přímo z Tasmánie. Expozici obıvají tři samice a jeden samec. Všichni jsou pojmenováni po koření. Návštěvníci se mohou seznámit s paní Muškátovou, Anızovou a Bobkovou a panem Škumpou. Atraktivní novinkou expozice je také průchozí vıběh s klokany.

Kromě Darwinova kráteru mohou návštěvníci do Zoo Praha přijít za dvěma nedávno narozenımi slůňaty. Prohlédnout si mohou také na podzim zpřístupněnı Rákosův pavilon se vzácnımi papoušky.

Zoologická zahrada hlavního města se loni podle agentury CzechTourism stala třetím nejvyhledávanějším turistickım cílem v republice. Přišlo do ní přes 1,4 milionu lidí. Tak vysoké návštěvnosti zoo podle Bobka letos nedosáhne. Kvůli vládním opatřením proti koronaviru byla 45 dní uzavřena, následně byly přístupné jen venkovní expozice. Celá zahrada se otevřela 25. května, ale stále s omezenım počtem návštěvníků. Navíc jí chybějí i zahraniční turisté.