Domácí

Zloději vytrhli ve firmě trezory a sebrali přes milion korun

Zloději vytrhli ve firmě trezory a sebrali přes milion korun

Zatím neznámí pachatelé se vloupali do areálu firmy v Huštěnovské ulici ve Starém Městě v době od nedělního večera do pondělních šesti hodin ráno.

Dostali se tam po přestřižení pletiva. Následně vyřadili z provozu zabezpečovací zařízení a poté v prvním patře administrativní budovy rozbili sklo balkonovıch dveří.

„Tím si zpřístupnili cestu do jednotlivıch místností, které prohledali. Zloděje zajímaly pouze dva trezory, které vytrhli ze zdi a rozřezali. Z nich vybrali veškerou finanční hotovost ve vıši 1,207 milionu korun,“ poznamenala uherskohradišťská policejní mluvčí Milena Šabatová.

Celková škoda, která firmě vznikla, a to včetně poškození zařízení, je předběžně vyčíslena na milion a půl. Pachatelům po dopadení hrozí až osmileté vězení.

„V souvislosti s tímto případem žádáme svědky, kteří si v uvedené době všimli jakékoliv podezřelé osoby či vozidla pohybující se v blízkosti areálu, aby nám své informace sdělili na linku 158, případně na jakémkoliv policejní oddělení,“ doplnila policejní mluvčí.